مجله تندرستی

آخرین وضعیت بروز قارچ سیاه در بیماران کرونا/ روند تامین دارو و راهکارهایی برای پیشگیری

یکی از اعضای کمیته علمی ملی کنترل و کنترل ویروس کووید 19 در افراد مبتلا به عروق ویروس کرونا می گوید: “در افراد مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب ، ظاهر قارچ های سیاه می تواند وضعیت را تشدید کند.” قارچ. بیماری قلبی. بنابراین ، شما باید نکاتی را در نظر بگیرید تا از وقوع آن جلوگیری کنید.

دکتر محمدرضا سالچ در گفت وگو با مجله آنلاین وی در مورد وضعیت قارچ های سیاه در بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب گفت: افزایش بیشتری در زمینه قارچ های سیاه مشاهده نشده است و همین روند همچنان ادامه دارد.

علل ایجاد کپک سیاه

وی در مورد علت ایجاد قارچ سیاه می گوید: اول ، بسیاری بر این باورند که سویه ها یا انواع مختلف آنها باعث نقص ایمنی و تغییر در سیستم ایمنی بدن می شوند و مردم را مستعد ابتلا به قارچ ها می کند. به هر حال آخرین قله ما نوع دلتا بود و در کشورهایی مانند هند و ایران که نوع دلتا در آن گسترده بود ، شاهد ظهور قارچ های سیاه نیز بودیم.

وی ادامه داد: مورد دیگر شیوع قارچ سیاه در بیماران دیابتی است. همچنین دیابت در هند و ایران بالاست. متأسفانه بسیاری از افراد مبتلا به دیابت از دیابت رنج می برند ، به ویژه اگر دیابت به خوبی مدیریت نشود و مشکل این است که به خوبی مدیریت نمی شود و می تواند منجر به ایجاد کپک سیاه شود. در عین حال ، ظاهر قارچ های سیاه می تواند به این دلیل باشد که بیمار هنگام ابتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب به درستی غذا نمی خورد. این شامل خوردن غذاهای شیرین است.

وی ادامه داد: دلیل دیگری که گاهی در مورد ظاهر قارچ های سیاه گزارش می شود این است که ممکن است بیماری در اثر اکسیژن درمانی ایجاد شود. این اکسیژن درمانی حتی به سیستم مخاطی بیمار نیز آسیب می رساند. و حتی سمت دلتا نیز می تواند آسیب ببیند. در نهایت ، دلیل دیگر استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی

او اضافه کرد: “انواع دلتا پتانسیل ایجاد تعداد زیادی از بیماران مبتلا به درگیری ریه و تشدید بیماری را دارند و پزشکان را مجبور به استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مانند کورتیکواستروئیدها می کند. همچنین می تواند در افراد مبتلا به کورتیکواستروئیدها باعث ایجاد قارچ سیاه با این داروها شود.

عوامل بیماری زای قارچ سیاه کجا هستند؟

قارچ سیاه مسری نیست

به گفته صالحی ، قارچ در همه جا وجود دارد و می تواند به خاک ، کودها ، مواد پوسیده و مواد کپک زده منتقل شود ، اما از فردی به فرد دیگر و میزان دقیق بیماری قارچ سیاه سرایت نمی کند. در هند ، گزارش هایی از بیماری شدید عروق ویروس کرونا قلب و حدود 1-2 بستری در هر 1000 بیمار وجود دارد.

وی گفت: “مشکل دارویی در بیماران مبتلا به کپک سیاه در یکی دو هفته گذشته برطرف شد و اکنون مشکلی وجود ندارد.” در حال حاضر بیمارستان امام بیش از 120 بیمار مبتلا به عروق کرونری قارچ سیاه دارد که با کمک تیم های تخصصی و نیمه تخصصی تحت درمان قرار می گیرند. همزمان ، حدود 380 بیمار مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب در بیمارستان امام تهران بستری هستند.

باکتری های سیاه می توانند بیماری عروق ویروس کرونا قلب را تشدید کنند

آقای صالح در مورد میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به موکورمیکوز گفت: “به طور کلی در بهترین مراکز درمانی دنیا میزان مرگ و میر بیماران مبتلا به موکورمایکوزیس حدود 45 تا 50 درصد است.” حتی در افراد مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب ، ظاهر قارچ های سیاه می تواند وضعیت را تشدید کند. برخی از مطالعات نشان داده اند که میزان مرگ و میر افراد مبتلا به بیماری کرون که به قارچ سیاه نیز مبتلا هستند 2-60 یا 70 درصد است.

چگونه از کپک سیاه جلوگیری کنیم؟

وی نحوه جلوگیری از شیوع قارچ های سیاه را توضیح می دهد: اولین مورد واکسن بیماری کرون است که بسیار مثر است. نکته دیگر کنترل سطح قند خون بیماران دیابتی است. این امر از ابتلا به بیماری جدی جلوگیری می کند ، نیازی به درمان با اکسیژن درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی ندارد و در نهایت تبدیل به قارچ سیاه نمی شود. سومین نکته مهم بحث رژیم است. افراد مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب باید سعی کنند سطح قند خون خود را کنترل کرده و از پرخوری با غذاهای شیرین ، شکلات و بیماری خودداری کنند. در عین حال ، پزشکان باید مراقب کنترل سطح قند خون بیمار و میزان داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی برای درمان بیماری عروق ویروس کرونا باشند. افراد مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب نباید مدتی پس از ترخیص در معرض موادی مانند خاک ، کودها و غذاهای فاسد قرار گیرند. اگر علائم خفیف بیماری قارچی سیاه مانند درد در اطراف چشم ، احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن روی گونه ها یا سردرد شدید یکطرفه را دارید ، ابتدا با پزشک مشورت کنید و در صورت ابتلا اقدامات لازم را انجام دهید. باید انجام شود. برای آنها.

“قارچ های سیاه معمولاً سینوس ها و چشم های بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا را تحت تأثیر قرار می دهند. معمولاً سوزن سوزن شدن گونه ها ، سردرد یا تاری چشم در یک طرف ، درد در چشم ها ، پلک های آویزان ، لکه های سیاه اطراف چشم ، در دهان یا در چشم ها ، “صالح گفت. به مجاری بینی توجه کنید. در صورت وجود چنین علائمی ، فرد باید به دنبال معاینه بیشتر باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا