مجله رویداد

بررسی کارآیی تجهیز لباس پلیس به دوربین در چند کشور

مجهز بودن به یک دوربین کوچک قابل مشاهده در پلیس به ضبط تصاویر صوتی و تصویری از تعاملات پلیس و مردم کمک می کند.

به گزارش مجله آنلاین ، کارشناسان در مورد تاثیر استفاده از این دستگاه تحقیقاتی انجام دادند و بیان کردند: این دوربین ها ممکن است تاثیر آشکار و مستمری در کاهش جرم یا تخلفات اجرایی نداشته باشند، اما می توانند شکایات علیه آنها را کاهش دهند.

در دهه گذشته ، تعداد قابل توجهی از افسران پلیس انگلیس مجهز به دوربین بودند. این دوربین ها به پلیس کمک می کند تا شواهد را جمع آوری کرده و آنچه را که در صحنه اتفاق افتاده به آنها یادآوری کند.

همچنین ، استفاده از این دستگاه هنوز به طور کامل و به طور خاص مورد بررسی قرار نگرفته است ، اما اقدامات افسران و عموم مردم به عنوان نشان دهنده تعاملات بین افسران و عموم مردم ثبت شده است.

بررسی 30 مطالعه نشان داد که بیشتر آنها در ایالات متحده انجام شده است و افسران پلیسی که دوربین دارند کمتر از سایر افسران پلیس مورد شکایت قرار می گیرند، اما هنوز مشخص نیست که چرا شکایات کمتری وجود دارد. علاوه بر این ، مدیران با این فناوری نقل قول های زیادی برای جرایم جزئی غیر از تخلفات رانندگی نوشته اند.

همچنین ، شواهد موجود ارزیابی نمی کند که آیا تجهیز لباس های پلیس به دوربین باعث افزایش پاسخگویی پلیس و نحوه برخورد با مردم شده است ، و تحقیقات بیشتری لازم است.

در ایالات متحده، ایستگاه های پلیس به طور فزاینده ای به لباس های مجهز به دوربین برای نظارت بهتر بر رفتار و رفتار افسران پلیس دسترسی پیدا می کنند. تجهیز افسران پلیس به دوربین های لباس با هدف کاهش شیوع سوء استفاده است. با این حال ، مزایای این فناوری به صراحت اظهار نشده است.

علاوه بر این ، دولت های محلی و ایستگاه های پلیس که از این فناوری استفاده نمی کنند ، اغلب مسائل مربوط به هزینه را به عنوان یک مانع ذکر می کنند.

در حال حاضر ، در یکی از آخرین مطالعات انجام شده بر روی این دستگاه ، تیمی از کارشناسان ایمنی و اقتصاددانان در سراسر جهان می گویند تجهیز لباس های پلیس به دوربین مفید و مقرون به صرفه است.

یافته ها در ایالات متحده نشان می دهد که مزیت اصلی این دوربین ها کاهش سوء استفاده توسط پلیس ایالات متحده بود. به عنوان مثال ، کلانتری های تحت بررسی 17 درصد از شکایات به افسران پلیس و فعالیت غیرقانونی آنها در هنگام برخوردهای مرگبار و غیر کشنده نزدیک به 10 درصد کاسته است.

در استرالیا، در کنار سایر کشورها، تعداد نمایندگان مجهز به دوربین های لباس در حال افزایش است. اولین دوربین این دوربین در غرب استرالیا در سال 2007 آزمایش شد. دوربین های لباس از سال 2012 در ویکتوریا آزمایش شدند و در سال 2015 نیروی پلیس نیو ساوت ولز اعلام کرد که 4 میلیون دلار در تجهیزات سرمایه گذاری کرده است.

در چین ، تجهیز پلیس به دوربین های لباس این پتانسیل را دارد که افسران پلیس را ایمن نگه دارد ، تعاملات پلیس و جامعه را بهبود بخشد ، افسران پلیس را مسئول جلوه دهد و شواهدی از جلسات دادگاه ارائه دهد. اعتقاد بر این است که مزایای مثبتی وجود دارد.

در فرانسه، پلیس ملی و شهری به دوربین های لباس مجهز شده است که با 2000 دوربین در سال 2017 شروع به کار کرد.

به گزارش مجله آنلاین ، در برخی از مناطق آلمان ، برخی از افسران پلیس از سال 2013 مجهز به تجهیزات ضبط ویدئو هستند و از آن زمان به بعد ، تعداد ایالت هایی که مأموران پلیس مجهز به دوربین های لباس هستند ، افزایش یافته است. دلیل استفاده از این دوربین ها محافظت از پلیس در برابر جنایتکاران است. دلیل دوم امکان بازسازی صحنه جرم و استفاده از تصاویر ثبت شده به عنوان مدرک است.

انتهای پیام

مرجع:

۱.whatworks.college.police.uk

۲.www.npr.org

دکمه بازگشت به بالا