مجله نشاط

ثبت سومین پیروزی برای استقلال/ زور تراکتور به آبی‌ها نرسید

به گزارش مجله آنلاین؛ تیم فوتبال استقلال تراکتورسازی تهران و تبریز از ساعت 18 امروز ورزشگاه آزادی و در هفته سوم مسابقه لیگ برتر آنها به مصاف یکدیگر رفتند و بروس با نتیجه یک بر صفر پیروز شد و توانست در فصل جدید سه بار پیاپی پیروز شود.

عملکرد دو تیم در نیمه اول چندان برای چنگی جذابیت نداشت بازی برخورد استقلال با تراکتور باعث شد تا توپ دیگری در میانه زمین رد و بدل شود. استقلال سعی کرد از خط دفاعی بازی کند و توپ را به حسین زاده و یمگا رساند. قلب دفاع تراکتورسازی باید خودش موقعیت ایجاد کند اما در دفاع هلی مقابل بازیکن تراکتورسازی و هوشیاری او از این برنامه استفاده نشد.روبروی میدان فیل کریمی او علاوه بر ضد حمله، مستقیماً از خط دفاع برای حمله به دستور کار بازیکن با تمرکز روی تکنیک و حفظ توپ بابایی و نریمان بازی می کرد. جهان او در مرحله حمله حساب باز کرده بود. تراکتور بهتر از استقلالی ها برنامه اجرا کرد.دانشجو فرهاد مجیدی اما پس از استخدام، یمگا و حسین زاده از جناحین اعزام شدند که نتیجه داد و توانستند موقعیت های نسبتا خوبی به دست آورند. یکی از موقعیت های نیمه خطرناک، شوت غفوری از فاصله 30 متری بود که به دلیل واکنش خبر خوب، گل نشد. در موقعیتی دیگر یمگا توانست در دقیقه 28 با ضربه سر به گل برسد اما توپ استقلال در چارچوب نبود و به بیرون رفت. به نظر می رسد خطرناک ترین موقعیت استقلال در دقیقه 40 رخ داد که پاس کات بک سلمانی در شرایطی عالی به جوسین زاده رسید اما بازیکنان جوان استقلال به طور ناخواسته توپ را پرتاب کردند و تا نیمه اول برای استقلالی ها خوب بودند و موقعیت گلزنی را به ارمغان آوردند. تساوی بدون گل تمام شد.

800

در نیمه دوم فرهاد مجیدی ارساران مطهری را به جای روزبه چشمی به میدان آورد تا قدرت تهاجمی بروس افزایش یابد. در دقیقه 51 سامان نریمان جهان می توانست از پشت مدافع استقلال گلزنی کند اما ضربه او با فاصله زیادی از دروازه حریف گذشت. سه دقیقه بعد ارساران مطهری وارد نیمه دوم شد زمین ضربه سر استقلال را برد. استقلال برای ادامه بازی صاحب یک ضربه پنالتی شد. وریا گهوری در دقیقه 70 پشت توپ ایستاد اما ضربه چیپ او به تیر افقی دروازه تراکتور برخورد کرد و برگشت زویل نیک نفس مانع از آن شد که توپ را وارد دروازه تراکتور کند. تراکتورسازی برای جبران نتیجه در نیمه دوم به سمت دروازه های استقلال حمله کرد اما این حملات با دفاع فشرده و منسجم استقلال به جایی نرسید تا اینکه بازی با همان گل به پایان رسید. سیدرضا مهدوی داور مسابقه به عبدالله ناصری از تراکتورسازی و محمدحسین مرادمند، وریا غفوری، یمگا و جعفر سلمانی از استقلال کارت زرد داد.

داور: سیدر ضامه دوی

ترکیب استقلال تهران: سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی (77- عارف آقاسی)، آرش رضاوند (57- زبیر نیکونفاس)، مهدی مهدی پور، روزبه چشمی (46- ارسلان مطهری)، وریا رضا امیرحسینه حسینی (46- ارسلان مطهری) (2 + 90- امین قاسمی نژاد)

سرمربی: فرهاد مجیدی

پیکربندی تراکتور تبریز: محمدرضا اخباری، عبدالله ناصری، ابوالفضل رزاق پور، اکبر ایمانی، سامان نریمان جهان، پیمان بابایی، محمد قادری (65-علی فتحی)، عبدالله حسینی، آرش قادری، بهزاد سلامی (82-محمد)

سرمربی: فیروز کریمی

دکمه بازگشت به بالا