مجله رویداد

آخرین وضعیت اجرای ممنوعیت سفر در شهرهای قرمز و نارنجی/ فقط منع تردد شبانه لغو شده است

با لغو ممنوعیت تردد شبانه کشور، شاید بتوان تصور کرد که ممنوعیت رفت و برگشت به شهرهای قرمز و نارنجی کرونا نیز لغو شده است. این را مقامات پلیس لاهور ناجا توضیح می دهند.

به گزارش مجله آنلاین، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از لغو طرح سراسری ممنوعیت تردد شبانه در ساعات گذشته در روز شنبه 29 آبان ماه خبر داد. این تصمیم پس از سخنان رئیس جمهور در جلسه روز شنبه در ستاد ملی کرونا اتخاذ و به پلیس لارو ابلاغ شد.

سردار سید کمال هادیان فر در این باره به مجله آنلاین می گوید: بامداد در هیچ شهری از کشور با ممنوعیت مواجه نیست».

تصمیم رفع ممنوعیت تردد در شب که درخواست اکثریت جامعه نیز بود، با تمجیدهای فراوان از سوی شهروندان به ویژه رانندگان و خودروهای شخصی مواجه شد، اما ابهاماتی نیز از سوی خبرنگاران مجله آنلاین به وجود آمد. پلیس راهور ناجا.

اولین ابهام در مورد جریمه خودروها برای تردد در شب های شنبه بود. با توجه به اینکه این اطلاعیه بعد از ساعت 22 روز شنبه اعلام شد، برخی از رانندگان نگران جریمه شدن آنها در روز شنبه بودند. لغو پروژه به تمامی ماموران پلیس اعلام شده است و این موضوع در تمامی تنظیمات دوربین گنجانده شده بود اما اگر مردم با چنین پیامک یا جریمه ای مواجه شدند نگران نباشید لطفا به من بدهید. زیرا جریمه شبانه روز شنبه 29 آبان 1400 اعمال نمی شود و حذف می شود.

ابهام دوم در مورد اجرای ممنوعیت تردد در شهرهای دارای وضعیت کرونا قرمز و نارنجی بود. این محدودیت ها با تایید ستاد ملی کرونا اعمال شد. بر این اساس خودروهای پلاک بومی نمی توانند از شهرهای قرمز و نارنجی خارج شوند، خودروهای غیربومی نمی توانند وارد این شهرها شوند و متخلفان جریمه می شوند. یک میلیون. جریمه یک شهر قرمز و ۵۰۰ هزار تومان برای شهر نارنجی کرونا.

سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور ناجا در گفت وگو با مجله آنلاین، پس از لغو ممنوعیت تردد شبانه، برخی از رانندگان از لغو ممنوعیت تردد بین این شهرها نیز متاثر شدند. شهر های زرد «ترک آنها همچنان تابع قوانین ستاد ملی کرونا است و مردم باید پروتکل بهداشتی را مانند گذشته رعایت کنند.» موضوع ممنوعیت تردد در شهرهای قرمز و نارنجی کرونا همچنان پابرجاست.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، ممنوعیت تردد بین 8 شهر با رنگ قرمز در کشور و 58 شهر با رنگ نارنجی همچنان اجرا می شود. البته این ممنوعیت شامل ممنوعیت تردد در شب و سفرهای بین شهری نیز می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا