مجله تندرستی

آیا کوچک کردن بینی بدون عمل امکان دارد؟

آیا می توان بدون جراحی بینی را کوچک کرد؟

روش های مختلف انقباض بینی با استفاده از ماساژ، دستگاه یا تغذیه و سایر روش ها در فضای مجازی و سایت های مختلف تبلیغ می شود. اما برای شناخت علمی و معتبر بودن این مطالب، از متخصصان راهنمایی خواستیم.

دکتر آرش نجف بج، فوق تخصص جراحی پلاستیک، جراحی ترمیمی و زیبایی نکات علمی و مهمی را در مورد روش کوچک کردن بینی بیان کرد. در زیر توضیح داده شده است.

برای مشاهده نمونه عمل زیبایی بینی دکتر نجف بیگی اینجا کلیک کنید.

قبل و بعد از جراحی بینی چاق دکتر آرش نجف بیگی

چرا باید جراحی بینی انجام دهم؟

دکتر نجف بیگی توضیح داد که جراحی زیبایی بینی یک عمل علمی و قابل اعتماد با نتایج ماندگار است. این روش کاملاً در تضاد با روش های غیرجراحی است که هیچ اثر ماندگاری ندارند و گاهی اوقات به هیچ وجه شکل بینی را تغییر نمی دهند. بلکه ممکن است مشکلات بیشتری برای بینی ایجاد کنند.

سوال اینجاست که آیا دستگاه انقباض بینی کار می کند؟ برای دریافت پاسخ اینجا را کلیک کنید.

چندین دهه است که مقامات آکادمیک برجسته جهان در حال مطالعه تکنیک های مختلف برای جراحی بینی و کوچک کردن بینی بوده اند. اگر یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی برای انقباض بینی وجود داشت، مقامات علمی در مورد آن تحقیق می کردند و به عنوان روش استاندارد در دانشکده های پزشکی تدریس می شد.

اما متأسفانه تنها راه واقع بینانه، علمی و ماندگار برای کوچک کردن بینی، انجام جراحی با تکنیک های مختلف است. لطفا توجه داشته باشید که اندازه بینی ممکن است متفاوت باشد و هر بینی با استفاده از تکنیک ها و روش های منحصر به فرد دستکاری می شود.

آیا تاثیر پیمانکار بینی درست است؟

کوچک کردن بینی با دستگاه یا سایر روش های غیر جراحی

دکتر نجف باگه جراح فوق تخصص با اشاره به اینکه دستگاه انقباض بینی تبلیغ شده در فضای دیجیتال پایه علمی ندارد و توسط پزشک متخصص اختراع نشده است، خاطرنشان کرد: در واقع، مطالعات علمی مستند نشان نداده است که این روش ها به وضوح بادوام هستند و بدون عوارض جبران ناپذیر بر انقباض بینی تأثیر موفقیت آمیزی دارند.

پیمانکار بینی نه تنها زیبایی و فرم بینی را تغییر نمی دهد. آنها حتی می توانند آسیب جدی به ساختار بینی و پوست شما وارد کنند. شایعات زیادی در مورد درمان های خانگی و پیمانکاران غیر جراحی بینی وجود دارد. اگر کمی دقیق سوال بپرسید متوجه می شوید که این نوع اخبار اشتباه است.

برخی حتی تا حد کاهش التهاب و تورم بینی با انواع مواد پیش رفته اند. چگونه یخ و خمیردندان می توانند غضروف و استخوان های بینی را کوچک کنند؟ !! اینها نشان می دهد که سازندگان این اخبار کذب هیچ اطلاعی از آناتومی و ساختار بینی و همچنین انواع بینی و علت بزرگی یا تغییر شکل آنها ندارند.

متأسفانه بسیاری از پیمانکاران بینی می توانند عوارض جبران ناپذیر و مشکلات بینی ایجاد کنند. عبارتند از:

  • به غضروف ها و استخوان های بینی فشار وارد می کند و در نهایت منجر به شکستگی، کج شدن بینی و شکل های غیر طبیعی می شود که فقط با جراحی قابل ترمیم است.
  • به راه هوایی نازوفارنکس فشار وارد می کند و در نهایت باعث ایجاد مشکلاتی در راه هوایی نازوفارنکس می شود. به دنبال آن کاهش اکسیژن خون و سایر عوارض جانبی در هنگام خواب و بیداری رخ می دهد.
  • آسیب به پوست بینی در اثر فشار و حرارت دستگاه و لکه ها و اسکارهای دائمی
  • کبودی پوست بینی و آلرژی دائمی
  • مخاط بینی خشک یا آسیب دیده. باعث مشکلات تنفسی، مشکلات بویایی یا مشکلات دفاعی بدن در برابر ویروس ها و عوامل بیماری زا می شود.

آیا بعد از استفاده از پیمانکار می توان مشکل بینی را برطرف کرد؟

دکتر نجف بیگی توضیح داد که وضعیت و ساختار بینی باید به طور کامل بررسی شود تا عوارض استفاده از این روش های غیر استاندارد و غیر علمی برطرف شود. این مشکلات ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد، اما معمولاً نیاز به جراحی و ترمیم دارند.

به خصوص اگر این وسایل برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته باشند و باید ساختار و چارچوب بینی را تحت تاثیر قرار دهند. اگر غضروف بینی تغییر شکل داده باشد راهی جز جراحی زیبایی بینی وجود ندارد. حتی اگر بتوان غضروف را جابه‌جا کرد و جابه‌جا کرد، آسیب وارده به بینی به طور طبیعی بهبود نمی‌یابد.

لازم به ذکر است که بینی عضوی حساس است و در صورت عدم درمان مشکل به مرور زمان افزایش می یابد.

آیا پیمانکار بینی کار می کند؟

جراحی بینی استاندارد چگونه انجام می شود؟

رینوپلاستی یا رینوپلاستی عملی است که باعث تغییر شکل دائمی بینی می شود. جراحی بینی می تواند به دلیل تغییر در ظاهر و انقباض بینی، مشکلات ساختاری، بهبود تنفس یا هر دو باشد.

جراحی بینی بسته به میزان تغییری که برای ساختار بینی لازم است به دو صورت بسته و باز انجام می شود. جراحی روی بینی بسته باعث کاهش برش ها و بخیه ها در بینی می شود و در قسمت داخلی سوراخ های بینی جای زخم ایجاد می شود و به سختی دیده می شود. با این حال، افرادی که نیاز به تغییرات زیادی در بینی خود دارند، معمولا نیاز به جراحی با تکنیک بینی باز دارند.

باید بدانید که قسمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است. رینوپلاستی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر شکل دهد. به این ترتیب می توانید شکل و اندازه بینی خود را برای همیشه تغییر دهید.

برای کوچک کردن بینی استخوان فقط می توانید اندازه و شکل بینی را با کاهش اندازه و جابجایی استخوان و غضروف تغییر دهید. با این روش پوست بینی تغییر چندانی نمی کند و پس از اصلاح ساختار بینی، پوست سر به حالت اولیه خود باز می گردد.

با این حال، اگر بینی گوشتی با پوست ضخیم و پر از غدد چربی دارید، باید تغییرات ساختاری بیشتری برای جلوگیری از بازگشت پوست بینی به حالت قبلی خود ایجاد کنید. این عمل جراحی را دشوارتر می کند.

جراحی بینی

دکتر نجف بیگی در مورد جراحی بینی گوشتی و اینکه آیا بعد از مدتی به حالت اولیه باز می گردد اطلاعات تکمیلی ارائه کرد.

جراحی بینی گوشتی نوعی رینوپلاستی با پوست ضخیم، سوراخ های روی پوست و بسیاری از غدد چربی است. این روش نوک بینی چاق بیمار را بالا می برد، حجم پوست بینی را کاهش می دهد، بینی را کوچک می کند و در نهایت باعث تقویت غضروف بینی می شود. NS

بینی گوشتی معمولاً غضروف ضعیفی دارد و در مردان شایع است. علاوه بر این، بینی بزرگ و چاق به سمت پایین متمایل می شود. معمولاً باز است و دارای بالهای بینی ضخیم (Arae) است.

آیا باید از جراحی مورد نظر خود آگاهی داشته باشید و آیا او تخصص کافی در مورد از سرگیری جراحی بینی چاق را دارد؟ ما جراحان پلاستیک و جراحان ترمیمی از تکنیک های خاصی برای جراحی بینی چاق استفاده می کنیم، بنابراین بینی به همان شکل باقی می ماند، پوست رشد می کند و دوباره متورم نمی شود.

نمونه عمل زیبایی بینی دکتر آرش نجف بگه

این مطلب را می توانید از سایت دکتر نجف بژ در مورد نحوه دستکاری بینی چاق مطالعه کنید.

بینی گوشتی در مقایسه با سایر انواع جراحی زیبایی بینی چگونه عمل می کند؟

دکتر نجف بیگی در گذشته گفته است که جراحی بینی گوشتی اغلب شامل برداشتن غضروف بینی است. با این حال، گاهی اوقات می تواند منجر به فرورفتگی و درد در پوست شود و عملاً دستیابی به ظاهری متعادل و طبیعی صورت را برای بیمار غیرممکن می کند. اما در حال حاضر، فناوری پیشرفته به بیماران اجازه می‌دهد تا سال‌ها پس از جراحی، ظاهر جدید و بینی کوچک خود را بدون نگرانی در مورد نتایج برگشت حفظ کنند.

روش جدید به جای کاهش غضروف کلی بینی گوشتی، با قرار دادن غضروف اضافی در نوک بینی و تقویت ساختار آن، شکل و فرم بینی را حفظ می کند. این غضروف اضافی به شما کمک می کند:

  • بینی خود را طوری زیبا نگه دارید که نوک بینی به سمت بالا باشد
  • پوست فضای کافی برای ایجاد غدد سباسه جدید و تورم مجدد ندارد

این غضروف اضافی ممکن است از قسمت‌های دیگر ساختار بینی یا از گوش، قفسه سینه یا سایر قسمت‌های بدن خارج شود.

مهمترین تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی میزان تغییری است که می توان در بینی ایجاد کرد.

  • بینی گوشتی را نمی توان به هر اندازه ای کاهش داد، اما بینی استخوانی را می توان به طور قابل توجهی تغییر داد یا با تغییرات بیشتر در غضروف و استخوان کاهش داد.
  • یک بینی چاق را نمی توان به هر شکلی درآورد. به عنوان مثال، شما نمی توانید دستکاری بینی عروسکی یا پر زرق و برق را روی بینی چاق انجام دهید.

به همین دلیل، افرادی که دارای بینی چاق هستند باید انتظارات واقع بینانه ای از اعمال خود داشته باشند. در پایان لازم به ذکر است که با انجام جراحی بینی طبیعی می توان فرم بینی را با بقیه قسمت های صورت هماهنگ کرد.

* گزارش تبلیغات

دکمه بازگشت به بالا