مجله تندرستی

اجرای قرنطینه هوشمند در تهران؛ بزودی / عدم کارایی محدودیت تردد شبانه در شرایط فعلی

معاون پردازش ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت کرونا در پایتخت تحت کنترل است، درباره محدودیت تردد شبانه گفت: «در شرایط فعلی به نظر نمی رسد این مقررات کارایی داشته باشد، ما اعلام کردیم.

دکتر نادر توکلی در گفت وگو با مجله آنلاین وی در خصوص قوانین ترافیکی شبانه کرونا گفت: سه هفته پیش مصوبه‌ای در ستاد کرونا در استان تهران مبنی بر لغو محدودیت‌های تردد شبانه مطرح شد. در شرایط فعلی به نظر نمی رسد این محدودیت ها به درستی عمل کنند از این رو به ستاد پیشنهاد دادم که قرارداد لغو شود. مقررات ترافیکی شبانه سال گذشته بدون شک در اوج کرونا موثر بود و دوره ای را که بیشترین تأثیر را بر برگزاری و رشد اجتماعات خانوادگی داشت کاهش داد.

وی درباره محدودیت هوشمند کرونا گفت: اجرای طرح حد هوشمند کمی سخت و زمان بر است. بر اساس این مصوبه، موضوع قرنطینه هوشمند به زودی اجرایی و همراه داشتن کارت واکسیناسیون به تدریج اجباری می شود. البته واکسیناسیون به تنهایی مفید نیست و همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی اهمیت دارد.

وی در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی در پایتخت گفت: “این طرح هنوز وجود دارد زیرا اهمیت طرح زمانی که در مرحله آرام بیماری قرار می گیریم بیشتر آشکار می شود. پیگیری تماس های مثبت در شرایط فعلی بسیار مفید است. زیرا.

توکلی ادامه داد: این چیزی است که طبق دستورالعمل داریم تست کرونا طرح شهید سلیمانی رایگان استدانشکده های علوم پزشکی در حوزه سلامت در این حوزه هزینه می کنند و بازگشت این منابع بخشی به سازمان های بیمه گر و برخی دیگر به سایر حوزه های مرتبط مربوط می شود.

او اضافه کرد: برنامه های شهید سلیمانی بر اساس تعداد مددجویان است و به قوت خود باقی است. مراکز خاصی با همکاری جامعه پزشکی بسیج و بسیج ناحیه ایجاد شده است که قدرت و قوت اجرای آنها به وضعیت عمومی کرونا بستگی دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا