نماد سایت مجله آنلاین

صعود “کرونا مثبت‌ها” در برخی استان‌های غربی / استقبال کمِ مردم از واکسیناسیون در شهرهای قرمز

صعود "کرونا مثبت‌ها" در برخی استان‌های غربی / استقبال کمِ مردم از واکسیناسیون در شهرهای قرمز

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به روند صعودی کرونا و دلایل سرخ شدن برخی از شهرهای استان‌های غربی کشور گفت: باعث اوج بعدی می شود.

دکتر حمیدرضا جمتی در گفت وگو با مجله آنلاین وی با توجه به روند صعودی کرونا در برخی استان ها و احتمال پیک ششم این بیماری، گفت: متأسفانه شهرها و ایالت‌هایی که در حال حاضر در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، عمدتاً در زمینه کرونا بودند. واکسیناسیون، اشتیاق و موفقیت در داخل آنها انجام شود.» انجام شد، اما انجام شد، نشد.

دو پایه برای پیشگیری از کرونا

وی افزود: همانطور که بارها گفته ام، واکسیناسیون اثر پیشگیرانه ای بر بیماری دارد و پس از آن رعایت پروتکل های بهداشتی مهم است. بنابراین، واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی دو رکن کلیدی در پیشگیری از بیماری عروق بیماری کرونا قلب است و همچنان محدودیت های هوشمندانه ای دارد. محدودیت‌های هوشمند نیز مطابق با استراتژی‌های وزارت کشور و رئیس جمهور تغییر می‌کنند. همزمان اجرای طرح های محدودیت هوشمند در سه ایالت هم اکنون به صورت آزمایشی در حال انجام است و نتایج نهایی به کمیته علمی ارائه می شود.

اما دو اقدامی که ما همیشه برای پیشگیری از بیماری عروق بیماری کرونا قلب توصیه می کنیم، واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی است. ایالت هایی که از نظر بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در رنگ قرمز کرونا گنجانده شده بودند، عمدتاً در برخی از ایالت های غربی بودند، با نرخ واکسیناسیون بسیار پایین تر از سایرین.

وی ادامه داد: بنابراین به دنبال عدم اقبال افراد واکسینه شده و رعایت نکردن درجه مناسب پروتکل بهداشتی که یکی از عوامل مهم پیشگیری از بیماری کرون است، دچار چنین شرایطی شده ایم. به همین دلیل توصیه می‌کنیم این دو اقدام بهداشتی شامل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون را جدی بگیرید، همه‌گیری کرونا را در این ایالت‌ها کنترل کنید و تمام تلاش خود را برای بازگشت از قرمز به آبی در این حالت انجام دهید. تبدیل به یک دولت شود. در غیر این صورت، وقتی شهر به سمت قرمزی می رود و تعداد موارد مثبت بیماری عروق بیماری کرونا قلب و میزان بستری شدن در بیمارستان در برخی ایالت ها افزایش می یابد، با وجود واکسیناسیون در کشور، در مرحله بعدی به اوج خود می رسد و می تواند باعث شود که ما نگران آن هستیم.

جماعتی گفت: وی ادامه داد: البته روند صعودی و قرمزی برخی شهرها آغاز ششمین پیک در آن شهر تلقی نمی شود، معمولا پیک ها در سطح کشور ارزیابی و اعلام می شود، اما در برخی از ایالت ها تعداد موارد مثبت و بستری شدن عروق بیماری کرونا در حال افزایش است.

انتهای پیام/

خروج از نسخه موبایل