مجله نشاط

نقش عفاف و حجاب در تشکیل خانواده سعادتمند

به گزارش خبرنگار گروه محلی خبرگزاری آنا از بیلجند، سید حسن هاشمی در کارگاه آموزشی تبیین و اجرای آیین نامه ادب فرهنگی و اجتماعی، موضوع عفاف، حجاب و ادب را مطرح کرد و گفت: عفاف و حجاب در تشکیل یک خانواده شاد وی بیان می کند: و دانش غنی مکتب وحی را ترویج دهید. “(ادامه مطلب)

حجاب باید در چشمان شما، طرز گفتار و اعمال شما ظاهر شود

مدیر حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز گفت: نگهبانان مسئول هستند. عفاف و حجاب به این معنا که. با حمایت معنوی و مذهبی مردم این ایالت، بنیاد فرهنگی بسیار غنی وجود دارد که باعث افتخار است.

علی ذوقی گفت: حجاب باید در چشم و گفتگو و اعمال ظاهر شود. این دو جنبه دارد: مثبت و منفی. بعد مثبت آن نیاز به پوشاندن بدن است، بعد منفی آن نهی از خودنمایی به غیر مفرم است و این دو بعد با ترکیب مؤثر است.

یکی از آثار مهم حجاب طهارت قلب است

قائم مقام مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی ایشان همچنین دارای عفاف و فداکاری و تواضع به معنای بسیار وسیع هستند و به عنوان یک جامعه دانشگاهی باید در تبیین معنای رفیع در سطح جامعه مؤثر باشند.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده افزود: یکی از آثار مهم حجاب طهارت و طهارت قلب است. عفت در مقابل تسلیم شدن در برابر امیال نفسانی است. اسلام با وجود زن در جامعه مشکلی ندارد. عفاف و اسرار برای زنان همچون سد و حفاظی است تا خود را از ذلت و خواری در امان نگه دارد.

وی ادامه داد: حجاب مانند حصار عفاف و حرم است، مانند دژی است برای جلوگیری از فساد و مفاسد، هدف اصلی از وضع احکام اسلامی تقرب به خداست، آری با انضباط نفس و فداکاری به دست می آید.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا