مجله تندرستی

آیا سرما شما را بیمار می‌کند؟

مجله آنلاین/ لرستان یک پزشک عمومی می گوید: تقریباً همه مادران به فرزندان خود می گویند اگر کت نپوشید سرما می خورید. آیا آنها درست هستند؟

سمیرا فاتی در گفت وگو با مجله آنلاین گفت:

“بسیاری از متخصصان سلامت موافقند که سرماخوردگی و آنفولانزای زمستانی دلیل سرماخوردگی نیست، اما زمان بیشتری را در داخل خانه می گذرانند و با ناقلان احتمالی باکتری در تماس نزدیک هستند. این دلیل سرماخوردگی است.”

فتحی می گوید: نتایج برخی آزمایش ها نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض سرما می تواند توانایی بدن را برای مبارزه با عفونت ها کاهش دهد.

“مطالعات نشان می دهد که لازم نیست نگران قرار گرفتن در معرض سرمای متوسط ​​باشید زیرا بر سیستم ایمنی شما تأثیر منفی نمی گذارد، اما آیا باید در سرما پنهان شوید؟” احساس ناراحتی یا سرمازدگی در فضای باز؟ و اگر دچار سرماخوردگی هستید. خطر طولانی هیپوترمی، پاسخ مثبت است، اما لازم نیست نگران سیستم ایمنی خود باشید.

وی با اشاره به اینکه ورزش منظم یکی از ارکان زندگی سالم است، گفت: ورزش باعث بهبود سلامت قلب و عروق، کاهش فشار خون، کنترل وزن و محافظت از بدن در برابر بیماری های مختلف می شود و مفید خواهد بود.

فاطی افزود: مانند یک رژیم غذایی سالم، ورزش به سلامت کلی بدن و در نتیجه سلامت سیستم ایمنی کمک می کند، تاثیر مستقیمی بر بهبود گردش خون دارد و در سراسر بدن به سمت مواد و سلول های سیستم ایمنی حرکت می کند. خوب.

یک پزشک عمومی می گوید: ورزش منظم و متعادل در کنار سایر اندام ها ابزار بسیار مهمی برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن است و می توان آن را هدف زندگی سالم دانست.

او اضافه کرد: “فناوری پیشرفته پزشکی به محققان این امکان را می دهد که پاسخ سوالات مربوط به سیستم ایمنی بدن را بیابند. به عنوان مثال، با آرایه ها و تراشه های ژنی مبتنی بر ژنوم انسان، دانشمندان می توانند به طور همزمان هزاران فعال سازی یا غیرفعال سازی را مشاهده کنند. شما می توانید توالی ژن را مطابق با یک خاص تجزیه و تحلیل کنید. شرایط فیزیولوژیکی، مانند سلول های خونی ورزشکاران قبل و بعد از ورزش.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا