نماد سایت مجله آنلاین

ابر سویه کرونایی به نام دلمیکرون در راه است؟

ابر سویه کرونایی به نام دلمیکرون در راه است؟

مجله آنلاین/ خراسان رضوی جهان در حال حاضر روی گونه جدیدی از ویروس کرونا کار می کند. گفته می شود که بسیار مسری است، اما کمتر از سویه دلتا کشنده است.

با این حال، طبق اخبار هندو، این بیماری شانس یک دوره عاری از همه گیری را در سال 2022 کاهش داد. مقصر همچنین موج جدیدی از بیماری در ایالات متحده و اروپا به نام Delmicron است که ترکیبی از Omicron و Delta است.

Delmicron ترکیبی از سویه های Delta و Omicron است که می تواند حتی سریعتر آلوده شود. عفونت کووید 19 تنها یک سویه جهش یافته را شامل می شود، اما در موارد بسیار نادر دو سویه می توانند همزمان وجود داشته باشند.

اُمقرون

به گزارش آسوشیتدپرس، Omicron که 73 درصد از عفونت های جدید را در هفته گذشته تشکیل می داد، به نوع غالب در ایالات متحده تبدیل شده است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، بیش از 99.5 درصد از عفونت های شناسایی شده در ماه نوامبر به دلیل سویه های دلتا بوده است. با این حال، نوع Omicron اکنون از دلتا به عنوان سویه غالب پیشی گرفته است.

به گزارش بی بی سی در بریتانیا، روز چهارشنبه برای اولین بار موارد روزانه کووید 19 از 100 هزار گذشت. این به دلیل افزایش عفونت های Omicron است. با این حال، علائم بیماری خفیف تر از قبل است و کمتر باعث بستری شدن در بیمارستان می شود.

دلمیکرون در مقابل اومیکرون

Omicron یک نوع B.1.1.529 از ویروس SARS2 است که ماه گذشته برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع به سرعت در حال گسترش است، اما اکنون گفته می شود که علائم آن خفیف تر از دلتا است. میزان مرگ و میر پایینی دارد و ترکیبی از دلتا و امیکرون است.

علائم دلمیکرون

علائم Delimicron مانند Omicron و Delta عبارتند از تب بالا، سرفه مداوم، از دست دادن چشایی و بویایی، آبریزش بینی، سردرد و گلودرد. دلتا علائم جدی تری ایجاد می کند، اما جهش های Omicron بسیار مسری هستند.

دکتر پل برتون، مدیر ارشد پزشکی مدرنا می گوید: «وقتی سویه های Omicron و Delta به طور همزمان انسان را آلوده می کنند، ابررسانایی جدیدی رخ می دهد.

دکتر برتون در اوایل این ماه به دیلی میل گفت که داده های مقاله ای که در اوایل اپیدمی در آفریقای جنوبی منتشر شد نشان می دهد که افراد، به ویژه آنهایی که نقص ایمنی دارند، می توانند هر دو را شامل شوند.

دکتر برتون به کمیسیون علم و فناوری پارلمان بریتانیا گفت: «هر دو طرف یک ژن می‌توانند ژن‌ها را تغییر داده و ژن‌های خطرناک را القا کنند».

دکتر Shashan Kujosi، یکی از اعضای کارگروه Quad 19 Maharashtra گفت: “Omicron هنوز در ایالات متحده و اروپا باعث بیماری جدی نشده است و سویه دلتا هنوز بدخیم تر از Omicron است.”

او اضافه کرد: «اروپا و آمریکای شمالی در حال حاضر نسخه‌های دوقلوی Delmicron را می‌پذیرند.

انتهای پیام/

خروج از نسخه موبایل