مجله هنری و فرهنگ

تعامل نهادهای «خانواده» و «دانشگاه» جدی گرفته نمی‌شود

به گزارش گروه محلی آنا پرس از شهرکرد، دانشگاه اسلامی و اسناد ملی مهندسی فرهنگی برای نهادینه سازی ارتباط دانشگاه و خانواده، کمیته تعامل دانشگاه و خانواده برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با حضور ابراهیم رحیمی رئیس جمهور. دانشگاه برگزار شد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در این همایش گفت:خانوادهو «دانشگاه» تأثیرگذار است. با این حال، تعامل بین این دو نهاد چندان جدی گرفته نمی شود.


بیشتر بخوانید:

از ارتباط خانوادگی و مشارکت در تصمیم گیری دانشگاه بهره مند شوید


محمد قاسمی پیربلوتی با هدف برگزاری شورای تعامل دانشگاه و خانواده که بهترین راه برای ایجاد و حفظ ارتباط موثر بین خانواده های دانشگاهی و دانشجویی و دستیابی به اهداف علمی و فرهنگی است، گفت: این شورا تقویت ارتباط با والدین به عنوان منبع حمایتی است.

او توضیح داد: روابط صحیح و عملکرد خانواده برای سلامت افراد، خانواده ها و جامعه ضروری است. بنابراین اطلاع‌رسانی خانواده‌ها از وضعیت تربیتی، رفتاری، روانی و رفاهی کودکان مدرسه‌ای و ارتباط آن‌ها با برنامه‌ریزان و مسئولان دانشگاه موجب ارتقای سطح فکری و اخلاقی این قشر می‌شود و کاستی‌ها را جبران و از آسیب‌ها جلوگیری می‌کند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: این شورا متشکل از 17 عضو است و ریاست آن بر عهده رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، معاون فرهنگی و دبیرکل است. شورا.

تعامل نهادهای «خانواده» و «دانشگاهی» جدی گرفته نمی شود

قاسمی پیربلوطی گفت: معاون توسعه منابع انسانی رئیس جمهور، نماینده ولی فقیه دانشگاه آزاد اسلامی، مدیر مرکز مشاوره، مدیر دانشکده تربیت بدنی، 2 روانشناس، 2 استاد خانواده، 2 کارمند و 2 دانشجو. آنها شورایی را تشکیل می دهند که حداقل دو سوم اعضای حاضر را تشکیل می دهد.

وی افزود: این شورا می تواند ارتباط دانشگاه را با خانواده های دانشجویان و کارکنان مستحکم کند و آنها را در مسائل دانشگاه مشارکت دهد و خانواده توانمندی است که باید از آن بیشتر استفاده شود.

دانشجویی و معاون فرهنگی واحد اسناد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آرامش و امنیت را برای خانواده ها و دانش آموزان به ارمغان بیاورید. “

قاسمی پیر بلوطی توضیح می دهد: کمیته تعامل دانشگاه و خانواده با حمایت شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در شهرکرد برگزار می شود.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا