مجله تندرستی

درخواست کمک ستادمبارزه با مواد مخدر از خیران برای ساماندهی معتادان متجاهر

به گزارش شفاف، دکتر اسکندر مومنی صبح امروز در بازدید از مرکز ماده 16 مراقبت، درمان و کاهش آسیب اعتیاد (اخوان) ملارد غرب استان تهران گفت: .. اولویت های اصلی در حوزه کنترل مبارزه با مواد مخدر جمهوری نیز به طور ویژه متمرکز است و به طور کامل بر روی این موضوع سازماندهی خواهد شد.

وی در خصوص اهمیت دوره های آموزشی بیان می کند: پس از طی مراحل درمان، دوره های آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این دوره ها در کانون اخوان برگزار می شود.

دبیر کل سازمان ملل گفت: افرادی که در این مراکز حضور دارند، پس از سم زدایی و مراحل اولیه و اقدامات روانی، مهارت هایی را می آموزند که محصولاتی خارج از مرکز سفارش داده شده و حتی جزئی از هزینه های آنهاست.» این افراد مسترد خواهند شد.

مؤمنان می گویند: به عبارت دیگر، اگر معتاد درمان شود و مهارتی نداشته باشد، درمان به تنهایی کافی نیست. بنابراین توانمندسازی این افراد بخش مهمی از درمان و از همه مهمتر آموزش و بازگشت به جامعه است.

وی بیان می کند: وی تصریح کرد: دولت به تنهایی نمی تواند این موضوع را سامان دهد و رویکردهای اجتماعی در این حوزه به قدری مهم است که این مجموعه برای ایجاد اشتغال کافی نیست و خیرین نقش مهمی در این زمینه ایفا می کنند بنابراین از همه خیرین و کسانی که کار خیر دارند درخواست داریم. درگیر این موضوع شود.

دبیرکل سازمان در پایان گفت: یکی از مهمترین وظایف مراقبت و راهنمایی معتادان پس از درمان است و خانواده های زیادی درگیر آن هستند و به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر همه ما درگیر هستیم. ما از مردم می خواهیم که برای بازگرداندن معتادان به جامعه تلاش کنند.

دکمه بازگشت به بالا