مجله تندرستی

همایش «جهاد روایت و تبیین» جهت روایتگری مجاهدت‌های مدافعان سلامت در دوران کرونا برگزار می‌شود

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به دعوت رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم ثبت تاریخ واقعی «حقایق اجتماعی، تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و…» پاسخ داد. رویدادهای 42 سال گذشته.” موضوع روایت مبارزه پرسنل بهداشت و درمان کشور در اپیدمی کرونا گزارش شد.

به گزارش مجله آنلاین، مهندس محمد هاشمی گفت: در پرتو آموزه های اسلامی، تاریخ کهن و فرهنگ غنی آن، همواره هویت خاص خود را به این رویداد بخشیده است.» این ملت بی منت در اپیدمی کرونا، ایثارگر و فداکار است. آفرینش فداکاری را دوباره متولد کنید. همکاری های اجتماعی، همکاری در حوزه خدمات درمانی، حمایت از خانواده های بیماران، جان باختگان و مجروحان از مظاهر این فداکاری و شاهد این مدعا است. بی‌تردید مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده‌های پرستاران و مدعیان سلامت بر لزوم گزارش واقعی واقعیت‌های جامعه، تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و حوادث مختلف گذشته تاکید کردند. رویداد 42. سال هاست که با واقعیت های سهل انگاری و سکوت و خلق داستان های جعلی مواجه می شویم.

تبلور و تداوم این راه نور در آینده این سرزمین، ترویج و روایت این صحنه‌ها به شکلی هنرمندانه و مؤثر برای تبدیل این اقدامات به فرهنگ اجتماعی مسلط و تاریخ‌سازی لازم است. هنر توانایی استخراج داستان از رویدادهای جاودانه، ماندگار و محبوب است.

هاشمی ادامه داد: برای این منظور و در راستای فراخوان رهبر فرزانه انقلاب، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، تاریخ شفاهی، گاهشماری و روایت را در نقاط مختلف صحنه ثبت می کند تا به قلب این متون در موضوع خلق آثار مستند حماسی.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، وی گفت: سلیمانی همایش «روایت جهاد» برگزار شد و تیویان از تمامی منابع بالقوه روایت دعوت کرد تا مجاهدت پرسنل بهداشت و درمان در اپیدمی کرونا را روایت کنند، از خودگذشتگی کادر پزشکی و درمانی در این عرصه.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکید کرد: راوی علاقمند برای حضور در این همایش می تواند به روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور مراجعه کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا