مجله تندرستی

تشخیص قرار گرفتن در معرض کروناویروس با یک دستگاه پوشیدنی

از آزمایش های سریع گرفته تا واکسن ها، بسیاری از نوآوری های خارق العاده به کنترل این بیماری همه گیر کمک کرده اند. راه‌های زیادی برای تشخیص فرد مبتلا به ویروس SARS-CoV-2 وجود دارد، اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی و چگونه یک فرد در معرض این ویروس قرار گرفته است.

انتظار می رود اختراعات جدید محققان دانشگاه ییل این شکاف را پر کند. این دستگاه که “گیره هوای تازه” نامیده می شود، ارزان است و به گونه ای طراحی شده است که به یقه لباس متصل می شود تا ذرات ویروسی موجود در هوا را در اطراف دهان یا بینی فرد دریافت کند.

قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا را در دستگاه های پوشیدنی تشخیص دهید

گیره ذرات ویروس را روی سطح پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) جذب می کند و در پایان روز یا چند روز بعد، فرد آن را از گیره خارج کرده و برای آزمایش PCR از نظر وجود SARS- به آزمایشگاه می فرستد. کوویروس. افزایش .. -2 را مشخص کنید.

مطالعات جدید از چندین آزمایش با این دستگاه نشان می دهد که این گیره می تواند ذرات ویروسی موجود در هوا را به طور موثر جذب کند. در یک آزمایش، این کلیپ برای استفاده در عرض 5 روز به چندین داوطلب تحویل داده شد. از 62 دستگاه مورد استفاده، 5 دستگاه در معرض ویروس SARS-Koo-2 قرار گرفتند و آزمایش آنها مثبت بود.

بر اساس این نظرسنجی، از پنج گیره ای که تست آنها مثبت شد، چهار گیره متعلق به کارکنان رستوران و یک گیره متعلق به کارکنان پناهگاه های بی خانمان بود. لازم به ذکر است که دو مورد از موارد مثبت مربوط به یک رستوران سرپوشیده با بار ویروسی بالاتر نسبت به سایر نمونه ها بوده است. این نشان دهنده تماس نزدیک با یک یا چند فرد آلوده به ویروس است.

این دستگاه علاوه بر توانایی اندازه گیری سطوح قابل شناسایی ذرات ویروس، به اندازه کافی برای اندازه گیری دوزهای کمتر حساس است. این نشان می دهد که دستگاه می تواند میزان ذرات ویروس و همچنین قرار گرفتن در معرض ویروس را تشخیص دهد.

یکی از کاربردهای بالقوه جالب این دستگاه، کریستال پولیت، محققی که بر روی این دستگاه کار می کند، گفت می تواند استفاده از کووید برای آزمایش اثربخشی دستگاه تنفس مصنوعی در اتاق بیمارستان باشد. او به ییل نیوز گفت که آثار SARS-Cow-2 در یک اتاق بیمارستان که گمان می رود تهویه خوبی دارد، پیدا شد.

امروزه می توان از این دستگاه پوشیدنی به عنوان راهی برای نظارت بر محیط های داخلی و تعیین میزان خطرناک بودن آنها استفاده کرد. پولیت از طریق ایمیل به نیواطلس گفت: «این دستگاه را می توان برای تشخیص افرادی که در معرض ویروس قرار دارند چند روز قبل از ظاهر شدن علائم استفاده کرد.

پولت به نیواطلس گفت: «کلیپ‌های هوای تازه در تشخیص زودهنگام ویروس‌ها و مقابله فوری با آن‌ها مؤثر هستند. افرادی که در معرض ویروس قرار دارند را می توان برای جلوگیری از عفونت احتمالی آزمایش یا قرنطینه کرد.

قدم بزرگ بعدی در توسعه این دستگاه، ایجاد راهی برای این دستگاه است تا حضور ویروس ها را در محیط فعلی تشخیص دهد و فوراً انسان را از وجود گاما و ایکس آگاه کند، مشابه کاری که نوارهای تشعشع انجام می دهند. -اشعه ها

46

دکمه بازگشت به بالا