مجله تندرستی

جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ مجموع مبتلایان هند از ۴۰ میلیون نفر گذشت

تعداد کل مبتلایان به بیماری عروق ویروس کرونا قلب (کووید-19) در جهان به 359 میلیون و 349 هزار و 527 نفر رسیده است و تعداد فوتی ها 5 میلیون و 634 میلیون و 466 هزار و 65 نفر و 284 میلیون و 784 هزار و 4232 نفر تأیید شده است.

بر اساس آمارهای رسمی، ایالات متحده همچنان در صدر فهرست کشورهای مبتلا به این بیماری قرار دارد و بر اساس آمار رسمی، بیش از 73.4 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده و بیش از 894000 کشته برجای گذاشته است.

در حال حاضر هند با بیش از 40 میلیون مورد و برزیل با بیش از 24.3 میلیون مورد کووید-19 پس از ایالات متحده دومین کشور بزرگ جهان پس از ایالات متحده است که سومین کشور بزرگ جهان است. این کشور دارای بیشترین تعداد بیماران است. ..

برزیل همچنین پس از ایالات متحده آمریکا که بیش از 623 هزار کشته برجای گذاشته است، دومین کشور بزرگ جهان در کویت است و هند سومین کشور در جهان است که بیش از 491 هزار کشته برجای گذاشته است.

جدول جهانی همه گیری کرونا به روز شد

بر اساس جدول به روز شده در پایگاه جهانی، گزارش رسمی صبح امروز (چهارشنبه) تعداد مبتلایان و تلفات بیماری را در 10 کشور دارای بالاترین آمار تاکنون نشان می دهد.

# نام کشور تعداد کل بیماران مجموع قربانیان
۱ آمریکا ۷۳, ۴۴۹, ۱۸۵ ۸۹۴, ۸۸۰
۲ هندوستان ۴۰, ۰۸۵, ۱۱۶ ۴۹۱، ۱۵۴
۳ برزیل ۲۴, ۳۳۴, ۰۷۲ ۶۲۳، ۹۰۱
۴ فرانسه ۱۷, ۳۰۲, ۵۴۸ ۱۲۹, ۴۸۹
۵ انگلستان ۱۶, ۰۴۷, ۷۱۶ ۱۵۴, ۳۵۶
۶ روسیه ۱۱, ۲۴۱, ۱۰۹ ۳۲۷, ۴۴۸
۷ بوقلمون ۱۱, ۰۹۰, ۴۹۳ ۸۶, ۲۹۹
۸ ایتالیا ۱۰, ۲۱۲, ۶۲۱ ۱۴۴, ۳۴۳
۹ اسپانیا ۹, ۳۹۵, ۷۶۷ ۹۲, ۳۷۶
۱۰ آلمان ۸, ۹۵۶, ۵۱۵ ۱۱۷, ۶۹۹

بر اساس آمارهای جهانی، روسیه تاکنون از مرز 327000 تلفات گذشته است بالاترین میزان مرگ و میر عروق ویروس کرونا در کشورهای اروپایی کشوری که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری را دارد، چهارمین کشور در جهان است.فرانسه همچنین در حال حاضر بیش از 17 میلیون بیمار را با 302000 ثبت نام کرده است. رکورددار قاره سبز دندان ها

ایران با مجموع 6 میلیون و 267 هزار و 559 مورد و 132 هزار و 274 مورد فوت ناشی از بیماری کووید-19، در حال حاضر رتبه دوازدهم را در بین کشورهای دارای بالاترین تعداد بیماری های عروق ویروس کرونا قلب دارد.

بر اساس آمار فوق، تعداد مبتلایان در ۲۱ کشور در حال حاضر بالغ بر ۳ میلیون نفر است و پس از آن آمریکا، هند و برزیل (سه کشور آلوده جهان) و پس از آن فرانسه، بریتانیا و روسیه قرار دارند. ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین و پرو همگی بیش از 3 میلیون مورد ابتلا ثبت شده اند.

به گزارش مجله آنلاین، روند افزایش ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ادامه دارد که در ۲۲۳ کشور و منطقه در سراسر جهان شیوع دارد و این بیماری همچنان در سراسر جهان قربانی می‌گیرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا