مجله نشاط

رکوردشکنی نادال با ۲۱ قهرمانی گرنداسلم

به گزارش شفاف، در جریان دیدار نهایی رقابت های تنیس گرنداسلم ملبورن استرالیا که نزدیک به 5 ساعت و 24 دقیقه به طول انجامید، رافائل نادال چهره شاخص تنیس جهان از اسپانیا و نفر پنجم رنکینگ، مقابل دنیل مدودف روس و نفر دوم رنکینگ جهان به برتری. ۳ بر ۲ رسقد و جام قهر مانی را بالاق سر برد.

دو ست نخست این دیدار با نتایج 6 بر 2 و 7 بر 6 به سود مدودف به پایان رسید تا این تنیسور روس در آستانه شکست نادال و کسب عنوان قهرمانی قرار گرفتن.

اما نادال با برگشت استثنایی خود در ست های سوم و چهارم به ترتیب با نتایج مشابه 6 در 4 به برتری رسید تا این دیدار حساس و نفسگیر به ست پنجم کشیده شود.

در ست پایانی نادال 35 ساله با استفاده از مهارت و تجربه خود بار دیگر موفق به شکست 25 ساله و مطرح روسیه شد و با کسب پیروزی 7 بر 5 در پایانی، در نهایت به برتری 3 بر 2 رسید و برای بیست و یکمین مرتبه رسید. جام قهرمانی مسابقات جام گرانداسل متنقس را بالاق سر برد.

00

به این ترتیب نادال با کسب بیست و یکمین عنوان قهرمانی خود در رقابت های گرنداسلم، رکورددار کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات شد و از راجر فدرر و نواک جوکوویچ صرب نفر نخست رنکینگ برترین های جهان که صاحب 20 قهرمانی در مسابقات گرنداسلم است، جلو زد.

4

دکمه بازگشت به بالا