مجله تندرستی

۵ توصیه برای مقابله با دردهای مفصلی در هوای سرد

به گزارش شفوف، افت شدید فشار هوا اخیراً باعث تورم استخوان‌ها و مفاصل زانو شده و تسکین درد مفاصل را دشوارتر می‌کند.

با این حال، راه‌هایی برای مقابله با این درد غیرقابل تحمل ناشی از آرتروز و استفاده از برخی درمان‌های جایگزین جدا از دوز وجود دارد.

به گفته هند، کارشناسان می گویند رعایت این پنج نکته می تواند به بیماران در کاهش درد و خشکی مفاصل در روزهای سرد کمک کند.

1.1. ورزش: سرما باعث سفت شدن، خشک شدن ماهیچه ها و مفاصل می شود و مانع از انجام ورزش می شود. این باعث می شود مردم فکر کنند که ورزش درد مفاصل را افزایش می دهد. اگر درد زیاد طول نکشید، توصیه می شود همیشه فعالیت بدنی داشته باشید تا انعطاف و انرژی بدن افزایش یابد.

۲. بدن خود را گرم نگه دارید: گرمای خون درد را تسکین می دهد. بنابراین، بیمار باید در زمستان گرم نگه داشته شود. وان آب گرم، جوراب و دستکش می تواند به تسکین درد کمک کند.

3.3. کاهش وزن: وقتی وزن کم می کنید، فشار روی زانوها و لگن خود را کاهش می دهید و فشار کمتری به مفاصل خود وارد می کنید. این کار مقابله با آرتریت زمستانی را آسان تر می کند.

4.4. معجزه ماساژ را به خاطر بسپارید: داده های تحقیقاتی اخیر نشان می دهد که ماساژ درمانی هفتگی می تواند به آرامش عضلات حداقل به مدت 8 هفته کمک کند.

5.5. آب زیاد بنوشید: نوشیدن آب زیاد در فصل زمستان برای همه ضروری است. مردم اغلب فکر می کنند که فقط در تابستان نیاز به نوشیدن آب کافی دارند، اما بدن انسان به دلیل هوای خشک زمستانی به آب بیشتری نیاز دارد. نوشیدن چای داغ یا خوردن یک لیوان سوپ نیز به همان اندازه مفید است. نوشیدن هشت لیوان آب در روز بهترین راه برای تسکین درد فصل سرد است.

در عین حال، اگر عوارض مفصلی باعث افزایش درد یا ناراحتی شود، باید با متخصص یا درمانگر مشورت کنید.

دکمه بازگشت به بالا