مجله تندرستی

افراد بلندقامت در معرض ریسک بالاتر سرطان روده بزرگ

به گزارش شفاف به نقل از ساینس دیلی، در حالی که ارتباط بین قد بلندتر و سرطان کولورکتال (سرطان روده بزرگ) قبلاً بررسی شده بود، نتایج می‌گویند که این مطالعات نتایج متناقضی ارائه می‌دهند، معیارهای متناقض را می‌دادند و خطر آدنوم را می‌دادند. 0088

«جرارد مولین»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جان هاپکینز مریلند، میگوید: «این بزرگترین مطالعه در نوع خود تا به امروز یافته ها بر اساس شواهدی است که نشان می دهد یک عامل خطر نادیده گرفته شده است و باید هنگام ارزیابی و. توققه به بیماران براق

وی میگوید: «.. یک دلیل احتمالی برای این ارتباط این است که قد بزرگان با اندام بدن مرتبط است تکثیر فعال در اندامهای افراد بلند قدتر می توانند احتمال جهشهایی که به دگرگونی بدخیم شود را افزایش دهد».

مطالعات برای اولین 47 مطالعه مشاهدهای بین المللی شامل 280,660 مورد سرطان کولورکتال و 14,139 مورد آدنوم کولورکتال را شناسایی کردند.

از آنجایی که تعریف قد در سرتاسر جهان متفاوت است، تیم تحقیق بالاترین و کمترین را در گروه های مختلف مقایسه کردند. در معرض خور قرار دادن به سرون روده بزرگ ستند.

مولین میگوید: «. به ازای هر 10 سانتیمتر افزایش قد، 14 درصد نسبت خطرء به سرطان کورکتال و 6 درصد احتمال لو رفتن به آدنوم افزایش میابد».

به گفته های گفته شده، بیش از نیمی از سرطان روده بزرگ با عوامل تغییر سبک زندگی از جمله رژیم غذایی ناسالم، فعالیت بدنی ناکافی، مصرف سیگار و مصرف زیاد الکل مرتبط است.

دکمه بازگشت به بالا