مجله نشاط

سرانه ورزش ایرانیان ۱۳ دقیقه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد رضا فروحی شامگاه دوشنبه در دیدار با استاندار سمنان به میزبانی استانداری با اشاره به افزایش ورزش همگانی در کشور و بالتبع استان سمنان، تاکید داشت: سرانه ورزش ایرانیان 13 دقیقه می شود.

وی با بیان اینکه ورزش در جوامع بین المللی 35 دقیقه است، افزود: باید تلاش کرد تا با نهادینه کردن ورزشهای همگانی این سرانه را افزایش داد.

دبیر فدراسیون ورزش های همگانی کشور با بیان اینکه استان سمنان از نظر کم تحرکی استان بیست و هشتم کشور است که نشان می دهد وضعیت ورزش های همگانی نسبتا در این استان خوب است، گفت: باید با ابزارهای مشارکتی و برگزاری رویدادهای ورزشی، ورزش همگانی را ترویج کرد.

فروحی با بیان اینکه توسعه از سیاست های فدراسیون جهانی است، گفت: بر اساس ارزیابی های فدراسیون های ورزش های همگانی کشور، هیئت ورزش های همگانی، سمنان جزوات استان های برتر کشور می شود.

استاندارد سمنان نیز در این دیدار با بیان اینکه ورزش همگانی، فرصتی طلایی برای همه کسانی است که از امکانات ورزشی برخوردارند، گفت: ورزش برای ورزش های دولت امری ضروری و لازم است، بنابراین ورزش های همگانی باید در این حوزه، تحول ایجاد کند.

سید محمدرضا هاشمی با بیان اینکه استان سمنان بهمنظور برگزاری برنامه های شاخص های ورزشی کشور میزبانی می کند، افزود: باید تلاش کرد تا از ظرفیت دهیاری های استان بهمنظور توسعه و گسترش ورزش استفاده مناسب به عمل بیاید.

دکمه بازگشت به بالا