مجله تندرستی

بیانیه شرکت ایلان ماسک ؛ ما میمون‌ها را شکنجه نکرده ایم

بقانيه قيان يه قيلان ماسک در مورد ادعاي

این شرکت بیوتکنولوژی در حال توسعه یک مغز-رایانه است که ادعا می کند روزی می تواند انسانها را با آن فوق هوشمند کرد و راه رفتن را به افراد فلج بازگرداند.

با این حال “کمیته پزشکان برای پزشکی مسئوله” (PCRM) ادعا می کنند که در سالهای 2017 تا 2020، میمونهای آزمایشگاهی که متعلق به شرکت “نورالینک” هستند، تحت آزمایشاتی قرار دارند که در حد مجاز بوده و از پوست خودزنی کرده اند. .

شرکت “نورالینک” در جدیدترین بیانیه خود در مورد میمونهای آزمایشی خود را اعتراف کرده است که این میمونها قربانی شدهاند، اما میگوید به دلیل عدم مراقبت پزشکی و بیمبالاتی در این آزمایش نبوده است.

شرکت “نورالینک” که توسط “ایلان ماسک” ارائه شده است، در حال کار بر روی یک تراشه مغزی قابل کاشت است که به گیرندگان اجازه می دهد تا تنها با استفاده از ذهن خود وظایف خود را انجام دهند.

سال گذشته این شرکت فناوری خود را در یک میمون ماکاک داد که بازی ویدیویی را بدون دسته (جوی استیک) و تنها با فرمانهای صادره از مغز خود بازی میکرد.

این گروه حامی حقوق حیوانات موسوم به “کمیته پزشکان برای پزشکی پزشکه” (PCRM) ادعا کرد که “نورالینک” از ایمپلنتهای بسیار تهاجمی استفاده کرده است که باعث شده است “رنج و شکنجه شدید میمونی باشد که مراقبت کافی دریافت نکرده است.”

این گروه با شواهدی که در 700 صفحه آورده شده است مدعی شده است که 15 میمون از 23 میمونی که این آزمایش روی آنها انجام شده بود، قربانی شدند و همچنین گزارش هایی از آنها وجود داشت.

در این شکایت، حامیان حقوق حیوانات، دانشگاه “کالیفرنیا دیویس” را در 9 مورد حقوق حیوانات میدانند، از جمله آنها قانونی مبنی بر به حداقل رساندن درد و ناراحتی برای حیوانات هنگام مراقبت از آنها است. این ایمپلنت و سخت‌افزارهای مرتبط با آن‌ها را در نتیجه آزمایشات به شدت تهاجمی و نامناسب تجربه می‌کنند که به دلیل ایجاد حفره‌های مغزی در مغز قرار می‌گیرد، باعث ایجاد آسیب‌های مکرر در حیوانات می‌شود و به طور قابل توجهی به سلامت آنها توجه می‌کند. تحقیقات درستی را به خطر انداخته است.همچنین نمونه های متعددی از آسیب به میمونها از جمله یک مورد که انگشتان دست و پایش را از دست داده است که به نظر می رسد در نتیجه خودزنی یا آسیب دیگری باشد، مشاهده می شود.

در نمونه های دیگری که این گروه یک میمون ماده ای را ارائه کردند که تراشه درون مغز آن قرار گرفته بود، دچار آسیب دیدگی شد، زیرا این گروه دچار آسیب می شود. استفراغ

گفتنی است که این گروه با استفاده از دسترسی به این داده ها، علیه دانشگاه “کالیفرنیا دیویس” اقامه دعوا کرده است که شرکت “نورالینک” قبلا آزمایش های خود را در آن انجام داده است و با این حال، این شرکت مستقیما بخشی از این شکایت نیست.

دانشگاه «کالیفرنیا دیویس» که در سال 2020 با «نورالینک» همکاری کرد، ادعا کرد که در طول این آزمایش ها، دستورالعمل های تحقیقاتی را به طور کامل بررسی و تایید کرده است. جملات نظارت شبانه روزی بر حیوانات را انجام می دهند و حوادث حوادث را به کمیته مراقبت و استفاده از حیوانات (IAC) گزارش می دهند تا در صورت نیاز به تغییرات در دستورالعمل ها و آموزش ها اعمال شود.

این کمیته قصد دارد از دانشگاه “کالیفرنیا دیویس” شکایت کند و و فیلم هایی که به عنوان بخشی از داده های اصلی منتشر نشده را درخواست کند. با” نور القنک” بررسق کند.اما “کالی

رگسورفاف‌سازي

شرکت “نورالینک” در یک متن طولانی در وب سایت خود، گروه “PCRM” را مخالفت با استفاده از حیوانات در تحقیقات به هر شکل ممکن است داشته باشد، آن هم در شرایطی که نیاز به انجام آزمایشات حیوانی قبل از آزمایشات انسانی را دارد. روقن کرده است.

این شرکت در این بیانیه به توضیح تاریخچه همکاری کوتاه خود با دانشگاه “کالیفرنیا دیویس” پرداخته و گفته است که مرکز تحقیقات ملی پستانداران کالیفرنیا (CNPRC) ابتدا اجازه دسترسی به جسدهای میمونها را می دهد تا جراحی های خود را آزمایش کنند و سپس میمون های زنده مانده از ب

“نورالینک” مدعی است که در مراحل اولیه پروژه خود، میمونها تنها در روز عمل جراحی در اختیار این شرکت بوده و پس از آن در حالت بیهوشی به شکل آتانازی کشته شده اند. ،احتمالاً به دلقل رفتاره اق تهاج مقت با

46

دکمه بازگشت به بالا