مجله تندرستی

یک “یافته معرکه” در اعماق آب های نیوزلند ؛ “کوسه شبح” / عکس

به گزارش مجله آنلاین و به نقل از بی بی سی،دانشمندان در نیوزیلند، در نیوزیلند یک بچه کوسه از گونه‌ای کشف کردند که به «گوست شارک» یا «کوسه شبح» مشهور است.

121

دکتر بریت فانوچی، یکی از اعضای تیم تحقیقاتی که این موجود را مشاهده کرده‌اند، این اتفاق را یک «یافته معرکه» خواند و گفت که این کشف به‌طور تصادفی در حین انجام تحقیقاتی درباره جمعیت‌های موجود در زیر آب انجام شد.

ک¿

کوسه‌های ارواح کوسه‌های ماهی‌های واقعی، بلکه گونه‌هایی از آن‌ها هستند که به خانواده‌های کوسه‌ها نزدیک می‌شوند و در زیرشاخه غضروف‌ماهیان قرار می‌گیرند.

دان regsvr افراد اقن کوسه قبح تازه متولد شده قده رادر عمق حدود ۱.۲ کیل و مترق (۰.۷ ماقلق)

اقن قافته مقاطع

دکتر بریتنوچی به بی‌بی‌سی گفتن گونه‌ها در آب‌های بسیار سخت است و به‌ویژه مانند «کوسه‌های شبح» موجود است که بسیار مرموزند و ما چیزهایی را نمی‌بینیم».

دان یمن دان اقن موسسه ملیت حققات معتقدند اقن بچه کوسه اخرا از تخم بيرون آمده است.

دکتر فینوچی گفت که کوسه‌های شبح جوان می‌توانند ویژگی‌های متفاوتی نسبت به افراد بالغ خود داشته باشند که این کشف را مهم‌تر می‌کند.

او گفت: «آن گونه که وجود دارد، می‌تواند در زیستگاه‌های مختلف زندگی کند، آنها می‌توانند رژیم‌های غذایی متفاوتی داشته باشند، حتی می‌توانند بسیار متفاوت از بزرگان به نظر برسند».

بیشتر گونه‌های کوسه ارواح در دریای اعماق زندگی می‌سازند، تعداد انگشتان از این گونه می‌دهند در آب‌های کم عمق ساحلی زندگی کند.

دکمه بازگشت به بالا