مجله نشاط

در انتظار تکرار روزهای پر افتخار

امقررضا احمدق شروع لیگ های والیبال در هفته گذشته، برای والیبال ایران به منزله شروع دوران جدید بود؛ دورانی که نقطه پایان نسل طلایی ایران را دنبال کرد و آغاز راه جدید بود.

والیبال در یک دهه گذشته به واسطه درخشش در تورنمنت های مختلف و نسلی طلایی که در اختیار داشتند، به یکی از محبوب ترین ورزش ها در سطح کشور تبدیل شده بود که محبوبیت آن، گاهی اوقات به تنه فوتبال هم می زد و تماشای مسابقات آن می باشد. توان ست

با این وجود پس از رقابت های المپیک توکیو، مشخص شد که این ورزش در مسیر قرار گرفتن و به زودی شاهد پایان نسل طلایی و آغاز دوره جدید در این ورزش بود.

در انت ظار تکرار روزهاق پر افتخار

¿

والیبال در یک دهه متوالی موفق‌ترین ورزش تیمی کشور بود. مطرح بود و در بین چهار گزینه خود خولیو ولاسکو، زوران گاییچ، آندره‌آ آناستازی و سیلوانو پراندی، خولیو ولاسکو مربی مطرح آرژانتینی را جذب کرد و ولاسکو به ایران آمد و فدراسیون دارای برنامه ۶ ساله بلند مدت شد و از کاری‌های اولیه و لاسکو، جذب بازیکنان. جوان تر و تمرینات مدرن و جذب دستیاران جدید بود، ایران با ولاسکو در سال ۲۰۱۱ در اولین تورنمنت مهم پس از ۳۲ سال قهرمان والیبال قهرمانی آسیا شد.

پس از این مسابقات ایران از قهرمانی در المپیک بازماند اما قطارهای درخشان والیبال موفق نشد و ایران در گام بعدی در مسابقات انتخابی لیگ جهانی ۲۰۱۳ موفق شد در ۴ دیدار خود پیروز و جواز حضور در لیگ جهانی ۲۰۱۳ را کسب کند و برای اولین بار در لیگ جهانی ۲۰۱۳ حضور داشته باشد. تاریخ به لیگ جهانی رفت. نقطه اوج تیم ملی ایران با ستارگان در اوج همراه با خلیو ولاسکو در لیگ جهانی ۲۰۱۳ بود، ایران در گام اول به تیم ملی روسیه باخت و در دومین گام در دیدار اول مقابل تیم ملی صربستان، قهرمان اروپا شکست را. پذیرفتن

ایران صربستان قهرمان اروپا را ۳ بر ۲ شکست داد تا اولین پیروزی خود را در این تورنمنت جشن قهرمانی اما پیروزی بزرگ ایران در مودنا ایتالیا آغاز شد، تیم ملی ایران بزرگترین قهرمانی لیگ برتر را در به وجود جهانی آورد و با نتیجه ۳–۱ تیم ملی. ایتالیا دومین تیم پرافتخار لیگ جهانی و از برترین تیم‌های جهان را با حضور پرشور تماشاگران ایرانی و ایتالیایی شکست داد تا این برد نقل هر رسانه معتبر شود، این پیروزی بازتاب بسیار شدید داشت و در آن زمان، باعث محبوبیت بالای والیبال شد.

همان یور که گفته گد، در پس از ولاسکو مربیانی مانند لوزانو، کولاکوویچ، کولاکوویچ و آلکنو هدایت تیم ملی والیبال را بر مدیریت کنترل؛ اما به عنوان قهرمانی در آسیا دست پیدا کند. هیچ یک از آنها نتوانستند جای ولاسکو را در تیم ملی انتخاب کنند.

در انت ظار تکرار روزهاق پر افتخار

قبلا

با روی کار آمدن الکنو، همه منتظر موفقیت ایران در المپیک توکیو بودند؛ تیم ملی والیبال که در المپیک ریو هم حضور داشت، در توکیو به تجربه مناسبی رسیده بود که انتظارات را از این تیم به سطحی بالاتر رسانده بود اما شرایطی که به شکل دیگری رقم خورد. نسل طلایی والیبال ایران در ژاپن به موفقیتی می رسد و در نهایت با حذف از المپیک، داستان آن در ملی به پایان می رسد تا والیبال ایران ادامه مسیر با نسلی جدید شود. او در اولین گام هم ایران را به قهرمانی آسیا رساند اما این تمام ماجرا نیست و عطایی برای تغییر نسل، راهی پر پیچ و خم شد. خم در پ0054 ق دارد.

در انت ظار تکرار روزهاق پر افتخار

پوست اندازق با مربق اقراني

پس از قهرمانی در آسیا، اولین محک جدید تیم ایران در لیگ ملت های والیبال بود که از هفته گذشته سوت آغاز شد به صدا در آمد. مطمئنا تیم ایران نیاز به یک پوست دارد و ستاره های جوان بسیاری هستند که می توانند دوباره والیبال ایران را دوباره به راه بیندازند؛ با این وجود، به نظر می رسد صرفا اکتفا به یک مربی ایرانی کافی نباشد و فدراسیون می تواند با الگوگیری. از سیستمی که یک دهه قبل و با ولاسکو اجرا شد، باز هم کار را در اختیار یک مربی خارجی مناسب قرار داد و در کنار او از مربیان ایرانی بهره می برد تا مسیر ساختن نسل جدید والیبال ایران، با سرعت و کیفیت بهتری پیش می آید. هر چند بهروز عطایی در سالهای موفقیت بعدی مناسب در والیبال ایران را داشته است اما این چالش سخت می تواند به دردسر بیندازد و باید ببیند می تواند از این آزمون سربلند بیرون بیاید یا با جوانان نسل جدید نمره مردودی می گیرد؟

۲۵۷۵۱

دکمه بازگشت به بالا