مجله نشاط

سجادی: ایران باید نقش پررنگی در شورای المپیک آسیا داشته باشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی در این دیدار با خیرمقدم به مدیرکل شورای المپیک آسیا و مدیر بازی‌های آسیایی به خاطر حضورشان در ایران اظهار داشت: امیدوارم این سفر پربار و نتایج خوبی برای ورزش باشد. 2012

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری جلسات مختلفی که با حضور حسین المسلم و حیدر فرمان برگزار می‌شود، ادامه داد: جلسه‌ای برگزار می‌شود و امیدوارم که این جلسات مثبت به زودی مشخص شود. دارد که همکاری

وی گفت: کشورهایی که ایران در شورای المپیک نقش دارند و دوست داریم که نقش منطقه‌ای برای ورزش ایران را داشته باشیم و بتوانیم ورزش‌های ستتی و بومی و محلی را در منطقه احیا کنیم. بودی م

دکتر سجادی با اشاره به ظرفیت‌های خوب ایرات برای توسعه رشته‌های آبی آبیاریان گفت: ما سواحل را برای توسعه رشته‌های آبی می‌توانیم بدانیم و می‌توانیم ورزش زیر را توسعه دهیم.

وی بیان کرد: جستجوی استعدادیابی در استخرها نیز از موارد دیگری است که مورد توجه ما قرار می گیرد و نیاز است حرکتی روبه جلو در ایران آغاز شود و با همکاری فدراسیون شنا، ورزش شنا را ایجاد کنیم.

دکتر سجادی افزود: این آمادگی در وزارت و جوانان وجود دارد که با همکاری فدراسیون شنا یک کمپ ارتفاع در یکی از نقاط کشور احداث می کند که شناگران آسیایی از ورزش آن استفاده می کنند.

همچنین در این جلسه حسین المسلم مدیرکل شورای المپیک آسیا با خوشحالی از حضور در ایران اظهار داشت: ورزش در قاره آسیا رشد و توسعه خوبی داشته و در بازی‌های آسیایی جاکارتا یکی از بهترین مسابقات را به لحاظ کیفی برگزار می‌کند و این برنامه را اجرا می‌کند. در چین نیز این اتفاق رخ می‌دهد که به همه‌گیری می‌رسد، به این نتیجه می‌رسد که این مسابقات یک سال به تعلیق بیفتد.

وی با اشاره به صحبت‌های دکتر سجادی در خصوص توسعه ورزش منطقه می‌گوید: با نظر وزیر ورزش و جوانان ایران موافق هستم زیرا برخی از رشته‌ها مانند جودو و تکواندو از بازی‌های آسیایی به المپیک راه پیدا می‌کنند. قابلقت را دارن د که به المپقک راه پیدا کنند.

حسین المسلم اظهار داشت: این آمادگی را داریم که ورزش زورخانه ای را به کل آسیایی معرفی کنیم و زمینه را ایجاد کنیم که این ورزش با محوریت ایران در قره آسیا گسترش چشمگیر داشته باشد. قرفا برد و باخت ملاک نقست.

وی گفت: این امتیاز را برای برخی از برخی در حال توسعه مثل ایران در ورزش شنا قائل شده‌ایم که هر سال یک یا دو شناگر توانمند بورسیه شوند و به مدت ۴ سال تحت نظر بهترین مربیان آموزش ببینند.

دکمه بازگشت به بالا