مجله نشاط

شناخت و معرفی حضرت امام خمینی (ره) کار آسانی نیست

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت‌الاسلام علی طاهری در نشست بصیرتی ویژه‌ای که به مناسبت ایام ارتحال امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: شناخت و معرفی حضرت امام خمینی (ره) کار آسانی است. نقست و امر بسیار مقلق است.

وی در بیان ویژگیهای امام(ره) به نقل از مقام معظم رهبری عنوان کرد: خصلت هایی در وجود آن مرد الهی بود که هر کدام از آن به تنهایی کافی است که از هر فرد انسانی بزرگ بسازد. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه فرد امام (ره) داشتن اراده قوی و پولادین بود و کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که مانعی برای جلودار او بشود.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: امیرالمؤمنین(ع) که در صحنه رزم و مبارزه با بسان پولاد قاطع بود در صحنه اجتماع و در برابر انسان‌های مستضعف و مظلوم بسیار رئوف و عطوف بودند. جدش امیرالمؤمنین (ع) در برابر استکبار می‌شود و او را شیطان بزرگ می‌خواند و به او می‌گوید که (آمریکا) هیچ غلطی نمی‌تواند بکند؛ اما در جمع مردم و در برابر خانواده‌ها شاهد باشیم وقتی در حضور یکی از شهدا به آنها نشان می‌دهند. اشکش جاری می‌شود و یا در مناجات شبانه سوزوگداز عجیبی دارد.

طاهری اضافه کرد: امام(ره) با آن عظمت و ابهت، امیر هواهای خود؛ اما در عین حال در مقابل تواضع و فروتن، صبر و بردباری، سخت ترین حوادث در وجودی ایشان تلاطمی نمی‌کردند. خردمند و سیاستمداری دوراندیش و عالمی الهی بود.نه تنها علمای شیعه و سنی؛ بلکه دانشمندان درباره حضرت امام(ره) سخن گفته اند به‌ویژه نویسنده مشهور مصری فهمی هویدی که چنین می‌نویسد: باید گفت کلی ذهن انسان از بیانهای امام خمینی. ره) عاجز و ناتوان است.

وی برخی از اصلاحات و اصلاحاتی که به برکت نهضت و قیام حضرت امام(ره) صورت گرفته را برشمرد و مطرح کرد: از ثمرات نهضت امام(ره) اعتبار بخشیدن دوباره به ملت ایران و یکی از دشمنی و بیحرمتی به شخصیت مذهبی این ملت بود. امام(ره) نه تنها به تشیع و اسلام معنویت و دین هویت بخشید؛ بلکه حتی به آزادی هم هویت بخشید. که واقعاً امام (ره) کار بسقار بزرگیرا انجام دادند.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی ادامه داد: پیروزی مستضعفین و پیشرفت مهم مواضع اسلام در جهان معاصر محقق شد و این به خاطر معنویت، اخلاص و توکل آن مرد بزرگ به خداوند متعال بود و به جز خداوند به هیچ‌کس دیگر. اتکا نداشت و هدفش الهی بود. انقلابهایی که بویی از مذهب نبرده بود به پایان خط رسیدند؛ زیرا اندیشه‌های آنان کهنه و پوسیده و به‌دردنخور است و هیچ کارایی ندارد؛ اما امام(ره) اولین رهبر مذهبی جهان بوده است که سیاست و فرهنگ را در دین می‌دانند. از یک جامعه عقب‌افتاده و خوار و غیرتوحیدی به اوج پیشرفت و عملی در زمینه‌های مختلف فرهنگی سیاسی و معنوی رسیده‌ایم هر چند نااهلان گردوخاک‌هایی می‌کنند، اما نمی‌توانند جلوی خورشید را بگیرند. را بگ0064رند.

انتحاق پیام / ۴۱۲۱ /

دکمه بازگشت به بالا