مجله جامعه

۱۳۵ پرونده ساختمان‌های دارای نقص در مشهد به دادستانی معرفی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزار ق خبرگزاري آنلاین، عبد الله ارجائي اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی بیش از چهار هزار بازدید از ساختمان‌های این شهر انجام شد و ۱۳۵ پرونده در زمینه ساختمان‌های دارای ارزش ایمنی به دادستانی ارجاع داده شده است.

شهردار مشهد افزود: شهرداری بعد از نقشه نقشه توسط نظام مهندسی، پروژه ساختمانی صادر می‌کند و احداث ساختمان آغاز می‌شود و ایمن یا نامن در هنگام ساخت و بعد از پایان کار مشخص می‌شود که مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از شاخص‌هایی که ساختمان‌ها را می‌کند استحکام بنا و سازه‌ای است که توسط سازمان نظام مهندسی مشخص می‌شود و اگر استحکام بنا و سازه‌ای مشکل داشته باشد، پس از اعلام این سازمان، با مالکیت و ساختن پلمپ می‌شود و در این مورد. راستا یق سال گذقته با هزار و ۲۰۰ موردت خلف برخورد و برخورد قان ونق انجام شده است.

ارجائي افزودن: اطفای حریق و مسائل مربوط به آتش‌نشانی از سایر شاخص‌هاست و ساختمان‌های دارای نقص ایمنی پس از صدور اخطار و عدم تمکین به دستگاه قضائی ارجاع می‌شوند و ابزارهای شهرداری برای مقابله با آن و وظیفه آن با دستگاه قضا.

شهردار مشهد بیان کرد: سرمایه‌گذاران و مالکان باید فکر کنند که بهره‌برداران ساختمان، خانواده‌های آنها هستند و ناظران باید نظارت و بررسی دقیقی از ساختمان انجام‌دهنده آتش‌نشانان داشته باشند، همچنین سلامت مردم را خط قرمز خود قرار داده و نظارت بر ساختمان‌ها دارند.

دکمه بازگشت به بالا