مجله تندرستی

اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از اختصاص ۵۰۰۰ تومان برای اجرای قانون تعرفه‌های خدمات پرستاری خبر داد و گفت: بسته‌های خدمات پرستاری تعیین شده است.

به گزارش مجله آنلاین، دکتر بهروز رحیمی در جلسه بازتوزیع و جمع‌آوری خدمات پرستاری با حضور معاونان درمان و پرستاری وزارت بهداشت، گفت: هویت بخشی به پرستاری یک امر اساسی است که با اجرای خدمات تعرفه‌گذاری پرستاری در سال 101، محقق خواهد شد. پرستاری بر زمین مانده بود. بیش از ۱۴ سال بود که خدمات پرستاری پس از تصویب به مرحله اجرا نرسیده بود که در دولت مردمی دکتر رئیسی و با حمایت‌های وزارت بهداشت به قانون اجرا شد.

وی افزود: معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، قوانینی را در زمین‌مانده نه‌تنها در حوزه پرستاری، بلکه در سایر حوزه‌هایی که به خدمات رسانی به مردم و کارکنان نظام سلامت مربوطه می‌پردازند را احیا می‌کند و در قوانین و مقررات و همچنین بودجه‌بندی مواردی که در اختیار دارند، هستند. به اجرا.

رحیمی با اشاره به قانون تعرفه خدمات پرستاری و نحوه اجرای آن گفت: در حال حاضر مبلغ 500 میلیارد تومان به این قانون اختصاص داده شده و خدمات بسته‌شده پرستاری تعیین می‌شود.

وی در ادامه گفت: جستجوی ما بر این اساس بود که وزارت بهداشت ارائه می‌دهد و بیمه‌ها خدماتی را ارائه می‌کنند و درنهایتی در حوزه تعرفه خدمات پرستاری از بیمه‌های جانبی انجام می‌شود که در سال اول اجرا می‌شود، این موضوع محقق نمی‌شود و تلاش ما این است. که از سال دوم اجرا، این مهم عملی شود.

رحیمی با اشاره به نوع عملکرد قانون تعرفه خدمات پرستاری در پرداخت به پرستاران اظهار کرد: این قانون طبق بسته‌های خدمات پرستاری بر عملکرد است و میزان عملکرد پرستاران به وی خواهد بود.

بنابر گزارش وبدا، وی در پایان گفت: با نظارت مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، زیرساخت های تعرفه خدمات پرستاری در سامانه HIS بیمارستان ها تعریف شده و در حال اجرا است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا