مجله نشاط

استرالیا بر بام بسکتبال آسیا/ دفاع کانگوروها از عنوان قهرمانی

به گزارش شفاف، رقابت‌های فینال بسکتبال کاپ آسیا ۲۰۲۲ اندونزی، بعد از ظهر امروز (یک‌شنبه) مرداد ۱۴۰۱ برگزار شد که در پایان، تیم ملی استرالیا در دومین دوره متوالی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به دست آورد.

در این دیدار که میان تیم‌های لبنان و استرالیا پیگیری شد، کانگوروها موفق شدند با نتیجه نزدیکه ۷۵ – ۷۳ و تنها با دو تفاوت حریف برای جستجوی خود را شکست داده و برای بار دوم بر بام بسکتبال آسیا بایستند.

لبنانی‌ها که با برتری ۱۸ – ۳۰ عملکرد درخشانی در کوارتر پایانی این بازی بودند، نهایتاً توانستند برابر قدرت خود کاری از پیش ببرند و برای چهارمین بار، عنوان نایب قهرمانی مسابقات جام ملت‌های بسکتبال قاره کهن را به دست آوردند.

استرالیا بر بام بسکتب الآسیا / دفاع کان گوروها از عنوان قهرمانی

کوارترهای اول و سوم این بازی 22-10 و 19-15 به سود لبنان رقم خورد و در کوارتهای دوم و چهارم هم این لبنانی ها بودند که ۱۶-۱۸ و ۱۸-۳۰ حریف خود را شکست دادند.

پیش از این بازی نیز دیدار رده‌بندی میان تیم‌های ملی نیوزیلند و اردن نماینده آمریکا با پیروزی ۸۳ برگزار شد – ۷۵ برابر اردن، عنوان سوم مسابقات را به دست آوردند.

به این ترتیب استرالیا قهرمان، لبنان به عنوان نایب قهرمانی رسید، نیوزیلند در جایگاه سوم و اردن هم به رتبه چهارم رسید تا پرونده سی‌امین دوره رقابت‌های کاپ آسیا (جام ملت‌های آسیا) بسته شود.

دکمه بازگشت به بالا