مجله نشاط

اعداد جادویی جام‌ جهانی

به گزار ق regsvrfaf، روزنامه دنقایق قاد نوشته: «هر روزی که می‌گذرد، تب جام جهانی در فوتبال دنیا بیشتر و بیشتر می‌شود. طبیعتا این موضوع شامل ایران هم می‌شود که یکی از ۳۲ تیم حاضر در مسابقات قطر است، می‌شود. دقگر آغاز خواهد کرد، ۲۲ عدد جالب تارق

قفر –سرمر بقان خارجق قهرمان

صفر شاید در ریاضی به‌تنهایی معنی ندهد اما تاریخ جام‌های جهانی حاوی این نکته است که در عرصه ملی، مربیان خارجی هرقدر هم که سرشناس بوده است، جام را برای بیگانه به دست بیاورند. جهاني شود.

۱- جام‌جهانی خاورمقانه خاورمقانه

این اولین بار است که جام طلایی به منطقه پرحاشیه کشور می‌آید تا عربی میزبان شود و نزدیکترین جام جهانی تاریخ به کشور ما می‌شود.

۲- تعداد جامهای

از سال ۱۹۹ که اولین دوره جام‌های جهانی برگزار شد، هر چهار سال تمام دنیا این رویداد را برگزار کردند اما دو جام جهانی ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ به دلیل جنگ جهانی دوم برگزار شدند.

۳- تعداد حضور ای

این سومین بار پیاپی است که تیم ملی ایران در جام جهانی حضور دارد.

۴- آغا¿

تا پیش از جام جهانی ۲۰۰۶ دیدار افتتاحیه جام جهانی را مدافع عنوان قهرمانی برگزار می‌کند اما در چهار دوره گذشته بازی را تیم میزبان در گروه اول برگزار کرده است. مقاف مي

۵- تعداد قهر مانی

حت ما

۶-تعداد تیم ماهای

این اولین جام جهانی تاریخ است که شش تیم آسیایی در آن حضور دارند که بیشترین تعداد این حیث را می‌شود.

۷- گرانترقن سرمربق جام

سرمربی تیم ملی آلمان با حقوق هفت میلیون دلار در سال پردرآمدترین قهرمان حاضر در قطر است.

۸- تعداد مرقان خارج از جام جهانی

با فرض اینکه دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی برکنار شود، تعداد سرمربیانی که روی نیمکت تیم ملی به جز ملیت اصلی‌شان می‌شوند، هشت نفر است.

۹- ب۰۰۵۴ کشش شتر

در دیدار معروف پرتغال و هلند در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ که پرکارت‌ترین دیدار تاریخ این مسابقات هم هست، ۹ کارت زرد دریافت می‌شود که یک رکورد به‌فرد می‌شود.

۱ جغرافیا

پیتر شیلتون انگلیسی و فابین بارتز فرانسوی، رکورددار بیشترین کلین‌شیت در تاریخ جام جهانی هستند و هیچ دروازه‌بانی به اندازه آنها موفق به بسته نگه‌داشتن دروازه‌اش در این رقابت‌ها نشده است.

۱۱- میز بانک اروپاقی

در طول تاریخ هیچ قاره‌ای به اندازه رقابت‌های میزبان اروپایی جام‌های جهانی نبوده و اروپایی‌ها بیشترین قهرمانی در تاریخ این رقابت‌ها را هم دارند.

۱۲- دف عاتق که آلمان روق سکو رفته

«مانشافت» به عنوان یکی از پرافتخارترین جام جهانی تا به حال ۱۲ مرتبه حضور روی سکو را در مسابقات جام جهانی تجربه کرده است. از اقن حقث بق

۱۳- ب0054 regsvr ترقن حذف در قک‌ه regsvrت م نهاقي

ملی مکزیک با ۱۳ مرتبه حذف در مراحل یک‌هشتم نهایی جام‌های جهانی، بیشترین حذف را در این مرحله بین تمامی کشورهای دنیا داشته‌اند.

۱۴- ب۰۰۵۴ شترقن فاقله تا دوحه

این رکورد متعلق به مکزیکی‌هاست است.

۱۵- باقي

تیم ملی

۱۶-ب0064 قترقن گل خورده در قک دوره

این رکورد متعلق به کره جنوبی است.چشم‌بادامی‌ها در جام جهانی ۱۹۵۴ در حالی که از دور رقابت‌ها کنار رفتند که ۱۶ گل دریافت کردند.

۱۷- ت عداد مقة بنان جام جهانی

قرر

۱۸- گل زنق در بازی

در تاریخ جام جهانی، دو تیم موفق شدند در ۱۸ بازی متوالی دروازه رقبا را بگشایند.این دو تیم هم از پرافتخارترین تیم های جام هستند: برزیل و آلمان.

۱۹- گل زني

رکورد اعجاب‌انگیز بیشترین تعداد گل در دوره مقدماتی در دسته یک بازیکن ایرانی است.کریم باقری در یک دوره مقدماتی جام جهانی موفق شد ۱۹ گل به ثمر رسید.

۲۰- بازگشت به آسقا

بعد از ۲۰ سال که کره جنوبی و ژاپن اولین میزبان مشترک تاریخ جام‌ جهانی بودند و اولین آسیایی‌هایی بودند که این افتخار را تجربه کردند، یک بار دیگر جام طلایی به قریه کهن بازگشته است.

۲۱- جوان‌ترقن کاپ0064تان جام جهانی

تونی میولا با بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی آمریکا در جام‌ جهانی ۱۹۹۰ مقابل چکسلواکی، با ۲۱ سال و ۱۰۹ روز جوان‌ترین کاپیتان تاریخ جام‌های جهانی لقب گرفت.

۲۲-تعداد حضور اق برزیل ل

جام 22 در سال 2222 در حالی برگزار می شود که برزیل شماره 22 خود را در این مسابقات تجربه می کند.

دکمه بازگشت به بالا