نماد سایت مجله آنلاین

تزریق دز یادآور واکسن کرونا، بهترین راه مقابله با سویه های جدید امیکرون

تزریق دز یادآور واکسن کرونا، بهترین راه مقابله با سویه های جدید امیکرون

اقسنا / قم معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به شناسایی امیکرون جدید و سرعت بالای انتشار آن، تقویت سیستم ایمنی عمومی در برابر این بیماری را بسیار مهم ارزیابی کرده و تزریق دز واکسن را بهترین راه حل با آن دانستند.

دکتر محبی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به شناسایی سویه جدید امیکرون و سرعت بالای انتشار آن، تقویت سیستم ایمنی عمومی در برابر این بیماری را بسیار مهم ارزیابی کرده و تزریق دز را به عنوان بهترین راه مقابله با آن دانسته است.

محبی با توجه به اظهارنظر از افزایش چشمگیر آمار و بستری در روزهای آخر گفت، با توجه به زردی های تابستانی، و احتمال احتمال پیک جدید، باید همه افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین دز و آکسن آنها گذشته و گروه نیز استفاده شود. سنی ۱۲ تا ۱۸ سال دارای بیماری های زمینه ای و یا ایمنی ایمنی که ۴ ماه از تزریق نوبت دوم آنها گذشته است جهت دریافت دز در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنید.

مرکز بهداشت استان در ادامه افزود: جهت بازدید عمومی، علاوه بر این در مرکز امام موسی بن جعفر(ع) واقع در بلوار کارگر، روبروی چشم پزشکی جوادالائمه، که همه روزه حتی تعطیلات از ۸ صبح تا ۸ شب فعال می باشد، ۴۲ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، ۹۲ پایگاه سلامت و ۶۰ خانه بهداشت روستایی خدمات و اکسیناسیون را به همشهریان گرامی می دارند.

محبی در انواع خاص واکسن های تزریقی با اشاره به مراکز سبد واکسیناسیون زیرمجموعه معاونت بهدشت گفت: واکسن های موجود در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شامل سینوفارم، برکت، پاستوکووک، استرازنکا، اسپایکوژن، نورا، فخرا، و رازی کوپارس و واکسن ها هستند. ب

مرکز بهداشت استان ضمن اعلام روند افزایش مراجعات به مراکز تشخیص و درمان سرپایی بلوک و نیز افزایش تست های مثبت، گفت: باتوجه به افزایش مراجعات به مراکز منتخب، مرکز امام خمینی(ره) درار کریمی، همه روزه تا ساعت 8 شب و در روزهای تعطیل تا ساعت ۱۴ فعال می باشد و سه مرکز فرقانی در نیروگاه، امام حسن عسگری(ع) در شهرک امام حسن و پردیس واقع در منطقه پردیسان در ساعات اداری در حوزه تشخیص و درمان سرپایی در خدمت مراجعین می باشند.

اطلاعات پ0064ام

خروج از نسخه موبایل