مجله تندرستی

دلایل ریزش مو و 5 راهکار جلوگیری از آن

آیا می‌دانستید که ریزش 50 تا 100 تار مو در روز کاملا طبیعی است؟ این نوع ریزش مو به دلیل چرخه رشد طبیعی مو و شکستگی مو است.بنابراین، اگر بیش از حد را روی برس یا دوش خود مشاهده کرده اید، ممکن است جای دیگری نباشد. اگر احساس می کنید بیشتر از مقدار روزانه ریزش کنید و می خواهید بدانید چگونه از ریزش مو جلوگیری کنید، این مقاله مختصر شما است.

محرکهای ریز ش مو

محرک های ریزش مو به سه دسته تقسیم می شوند: نوع اول ژنتیکی است که معمولاً به معنای ریزش دائمی مو است. (مانند پس از بارداری) یا عوامل سبک زندگی باعث ریزش مو می شود. کرد.

استفاده از شامپوی نامن اسب

در واقع عدم استفاده از یک شامپوی نامناسب با شرایط محیطی و پوست سر شما فایده بیشتری برای شما خواهد داشت. محصولی ایرانی تهیه کنید که کیفیت مناسبی را در داخل داشته باشید. رژیم کامل برای شما باشد.

گرمای بیش از اندازه آسیب رسان است

دانلود ریز ش مو 5 راهکار پیشگیری از آن

معمولاً همه از سشوار و اتوی مو استفاده می‌کنند و اکثر افراد روش صحیح آن را نمی‌دانند. و سشوارهای حرفه ای و برسی از حمام سعی کنید کرایه خود را به طور کامل خشک کرده و پس از آن اقدام به استفاده از این محصولات کنید.

چگو مونو

عوامل سبک زندگی مانند استرس، محیط و عادات بد، مانند کشیدن سیگار، همگی می‌توانند در ریزش مو نقش داشته باشند. در ادامه عوامل آسیب زا به موها را می‌خوانید:

  1. سیوح استرس را کاه ش دهید

اگر بیش از حد معمول تحت فشار قرار دارد، ممکن است متوجه ریزش بیشتر شود، بنابراین، با صرف زمان برای خود و ارزیابی اولویت‌های زندگی، با این تأثیر مقابله کنید. این یکی از مناطق کلیدی است که در آن می‌توانید به طور طبیعی موها را دوباره رشد کنید. .

  1. رژیم غذایی خود را کنترل کنید

دانلود ریز ش مو 5 راهکار پیشگیری از آن

یک رژیم غذایی سالم که سالم از ویتامین ها و مواد مغذی است، کمک زیادی به اطمینان از سالم ماندن تارهای مو می کند. اگر مقدار مصرفی که نمی‌توانید انجام دهید یا باید از آن تغذیه کنید، باید بدنتان را برای عملکرد صحیح به مواد مغذی نیاز داشته باشید.

  1. نوسانات هورمونی

یک رژیم غذایی خوب، غذایی که پزشکان توصیه کرده اند، ممکن است کلیدی برای جلوگیری از ریزش مو در اثر عدم تعادلی باشد. اگر بعد از بارداری نگران نباشید، این کاملا طبیعی است! اگر فکر می‌کنم عدم موفقیت احتمالی را می‌بینید، بنابراین، اگر متوجه شدید بیشتر نسبت به حالت عادی از دست می‌دهید، وحشتناک است!

  1. بررسی پوست و پوست سر انجام شود

پوست سر سالم می‌تواند به رشد موی سالم تبدیل شود، بنابراین، اگر متوجه حرکت‌های پوستی می‌شوید، به عنوان راهی برای جلوگیری از ریزش مو، ارزش آن را می‌توان دلایل احتمالی آن را بررسی کرد.

  1. سینه بند

تغییر در فصول برای موها به این معنی است که باید برنامه مراقبتی را مقداری تغییر دهید تا از تارها در برابر آسیب محافظت کنید. در حالی که با استفاده از کلاه در طول ماه‌های زمستان، موها شکننده و خشک به نظر می‌رسند، بنابراین باید هر فصل روشی جدید را تا کمترین آسیب به موها وارد کنید. اگر در منطقه‌ای با مصرف زیاد زندگی می‌کنید یا در معرض آن قرار می‌گیرید، از شامپوی پاک‌کننده‌ها استفاده می‌شود که مصرف‌ها را از بین می‌برد و در عین حال می‌کند تا در برابر محافظت از آن محافظت شود. شود.

موارد مختلف مانند رنگ‌ها و دکلره‌ها، مو شدید هوا، استفاده از داروهای شیمیایی و مصرف مکمل‌ها می‌تواند باعث افزایش مصرف شود و برای مقابله با آن‌ها باید مصرف هر محصول را به طور کامل مصرف کرد.

نوی سنده: ساراا قب الی

دکمه بازگشت به بالا