نماد سایت مجله آنلاین

صعود تیم کوهنوردی واحد شهرکرد به قله سیالان قزوین

صعود تیم کوهنوردی واحد شهرکرد به قله سیالان قزوین

علی همتیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در شهرکرد اعلام کرد که کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در یک کوه نوردق سنگین با مسافت 54 کیلومتر مسافت کوهنوردی در مدت سه شبانه‌روز از روستای «هنیز» استان قزوین تا روستای عسل محله استان مازندران، خط‌الرس کوه‌های بین دو استانی که شامل قله خشچال، جنگل‌های دوهزار، دره الموت، روستای عسل محله، دشت دریاسر، دره است. 14

وی افزود: سیالان نام کوهی است که در منطقه کوهستانی البرز مرکزی و در مرز استانهای مازندران و قزوین قرار دارد و این کوه از شمال به دره دوهزار و دشت دریاسر شهرستان تنکابن در استان مازندران و از جنوب به بخش رودبار الموت شرقی در استان قزوین مشرف است. است.

مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد بیان کرد: قله سیالان ۴ هزار و ۱۷۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و به قله سیالان بسیار می‌رسد و مسیری را انتخاب می‌کنید که بین ۱۷۰۰ تا ۲۹۰۰ متر از مبدا ارتفاع بگیرید.

214

وی تبیین کرد: سیالان یک قله معمولی در کوهستان البرز نیست، بلکه مجموعه‌ای از جلوه‌های طبیعت شامل دشت و جنگل، دره‌ها، رودخانه‌ها و چشمه‌ها به‌خصوص یخچال‌هاست، به همین دلیل بسیاری از کوهنوردان با هدف لذت بردن از طبیعت و دیدن مناظر زیبا به سیالان‌هاست. مقبره کنند.

مدیر تربیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد کرد: سیالان برای تمام کوهنوردان دیگر نیز محبوب است، چراکه به‌عنوان بلندترین قله استان قزوین جزء یکی از قل طرح سیمرغ ایران است.

همتیان یادآور شد: مسیرهای صعود به قله سیالان حتی در فصل زمستان می‌تواند طاقت‌فرسا باشد و گاهی غیرممکن باشد، بنابراین درجه سختی برنامه از سختی تا بسیار سخت است.

وی بیان کرد: برنامه سیالان مناسب برای افراد با ۲ پیمایش در طبیعت از ۸ کیلومتر تا ۳۸ کیلومتر در مسیرهای ناهموار طبیعت مانند پاکوب و مسیرهای دارای شیب یا یخچال است.

مدیر تربیتبدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد افزود: مسیرهای صعود به قله سیالان حتی در فصل زمستان می‌تواند طاقت‌فرسا باشد و گاهی اوقات غیرممکن باشد، بنابراین برنامه سیالان مناسب برای افراد با پیمایش در طبیعت از ۲۸ کیلومتر تا بسیار سخت است. ۳۸ کیل و متر در مسیره اق ناه موار یبق مانند پاکوب و مسقره اقدارای ق¿

همتیان عنوان کرد: کوه سیالان سرچشمه رودخانه‌های تنگه چال، هردورود، رود دریاسر و آتان رود است که همگی جزوه حوضه آبریز دریای خزر می‌شوند.

وی اضافه کرد: درباره وجه تسمیه این قله روایت‌های گوناگونی است؛ دلیل را سنگ‌های سیاه بر روی قله می‌دانند و برخی باد شدید و هوای سرد قله را که می‌تواند به تیره شدن پوست می‌شود.

مدیر تربیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد بررسی کرد: برخی دیگر از ابرهای سیاه قله یا اینکه روی قله به دلیل پایین بودن میزان مصرف چشم به سیاهی می‌رود را علت نامگذاری می‌دانند؛ اما علتی که بیشتر عقلانی به نظر می‌رسد وجود سه یال از قله‌های کندیگان، بلس کوه است. و خانه‌بن به این قله است. از نوک قله سیالان می‌توانم کوه‌های تخت سلیمان، قله علم کوه، قله شاه رشید و قله سماموس و تکه‌ای از قله زیبای دماوند را تماشا کنم.

انتحاق پیام / ۴۰۷۸ /

خروج از نسخه موبایل