مجله تندرستی

نسخه‌نویسی الکترونیک، زمینه‌ساز افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها

به گزارش ش قفاف، دکتر بهرام عین اللهی در همایش مدیران آمار و فناوری دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در مرکز همایش های بیمارستان شهید رجایی تهران با اشاره به پیشرفت دنیای فناوری اطلاعات و حوزه نرم افزارهای هوشمند در جهان تاکید کرد: در حالی که دنیا در جهش نرم افزاری به سر می‌برد و به صورت لحظه‌ای ابزار و تکنیک‌های نوظهوری در این حوزه به بازار می‌آید، دانشگاه‌های ما باید از تمام ظرفیت‌های فناورانه خود استفاده کنند و آنها را به روز کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: مجاریانه‌ها و هوش‌های مصنوعی امروز در دنیا پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و ما باید در این حوزه صاحب ابتکار و نوآوری باشیم تا خدمات نظام سلامت با سرعت بالا و الگوی دسترسی عادلانه هوشمند به مردم ارائه شود.

آنارکری

وی از یکی از شاخص‌های ارزیابی سایت دانشگاه‌ها را پیشرفت در اطلاعات عنوان و مشخص کرد: حرکت‌ها در حوزه فناوری اطلاعات یکپارچه و هم افزا باشد و همه دانشگاه‌های علوم پزشکی در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت یک منسجم را ایجاد کنند. به همین ترتیب اطلاعات یک نظام یکپارچه در کشور حرکت می کند؛ بنابراین آنارشیسم اطلاعات باید خاتم را حفظ کند و هماهنگی بر فضای فناوری اطلاعات حاکم شود.

عین‌اللهی به نقش فناوری اطلاعات در حوزه نظارت و ارزیابی اشاره و اظهار کرد: به راحتی می‌توان با نرم‌افزارهای پیشرفته، نظارت و ارزیابی را هوشمند کرد.

نسخه نويسى

وی با اشاره به اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک، گفت: نسخه نویسی الکترونیکی نشان داد که می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد و بهره‌وری را افزایش داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت هوشمندسازی درمان تاکید و بیان کرد: باید در مورد هوشمندسازی سیستم‌ها در بخش درمان، اهتمام ویژه متوقف شود؛ چراکه هوشمندسازی از خطاهای پزشکی نیز جلوگیری می‌کند.

وی در زمینه اطلاعات مهم یکپارچه‌سازی، بررسی‌ها کرد: اولین شرط موفقیت یک پژوهش، جامع، دقت، صحت و به روز رسانی اطلاعات و ارائه چنین اطلاعاتی، کیفیت سیاست گذاری و تصمیم گیری در نظام سلامت را افزایش خواهد داد.

عین اللهی همچنین پیشنهاد کرد با توجه به گستردگی و حجم کاربرد فناوری اطلاعات در نظام سلامت، برای حمایت از طرح‌های خوب در این زمینه، جشنواره سالانه جشنواره‌های فارابی، خوارزمی و رازی برگزار می‌شود و از پژوهش‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های برتر اطلاعات حوزه فناوری برگزار می‌شود. ، قدردانق به عمل 0064د.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حمله سالگرد جنایتکارانه ناوگان متجاوز آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آبهای خلیج فارس، اظهار داشت: مدعیان دروغین حقوق بشر، بزرگترین فجایع تاریخی را رقم زده و نشان می دهد که به کودکان و زنان بی گناه است. هم رحم نمق کنند.

وی با بیان اینکه حقوق آمریکایی دروغی بیش نیست، گفت: ایران نیز باید دیگر دنیا دو سال و چند ماه با جزئیات دست و پنجه نرم‌افزار کرد و آن‌هایی که ادعای حقوق بشر دارند، ملت ایران را در این شرایط از دارو و تجهیزات. محروم کردند. آنها می توانند دارو و تجهیزات تحریم نیستند؛ اما بانکی وجود ندارد که ما دارو و تجهیزات را به واسطه آن خرید و از طریق آن پول پرداخت کنند.

دکمه بازگشت به بالا