مجله نشاط

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت‌الاسلام محمد حاجی‌زاده در نشست هم‌اندیشی با موضوع «مهدویت در آینه غدیر» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: واقعه غدیر خم نقش سرنوشت‌سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشت؛ زیرا ادامه راه رسالت بوده و در روز عید سعید غدیر رسول گرامی اسلام(ص) حضرت علی(ع) را به‌عنوان وصی و جانشین خود فرمودند و در حقیقت مهم‌ترین مأموریت حضرت پیامبر را به انجام رساندند و از این جهت رخداد بزرگ بسیار حائز اهمیت است. است.

عید غدیر باتلاش نظام جمهوری اسلامی ایران به جایگاه واقعی خود رسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عید سعید غدیر که برترین و والاترین عید بوده است به جایگاه واقعی خود نزدیک شده و دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر به مضاعف و اهتمام ویژه‌ای به ترویج و تعمیق آموزه‌ها می‌پردازد. معنوی و اعتقادی معمول داشته است.

سیدحسن هاشمی با مسائلی که بر اساس مسائل عالی انجام می شود دانشگاه درباره معنوی، اعتقادی، اخلاقی، تربیتی و تحول تحول و تعالی دانشگاه بر بیانیه دوم گام انقلاب و نیز بیانیه تعلیم و تربیت اجتماعی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی امسال و در آغاز ورود دهه پنجم فعالیت خود رویداد ملی گام دوم را با عنوان «عصر امید» با شرکت ۳ هزار شرکت فناور خلاق، زیرساخت پژوهش و ایده و استارت‌آپ برگزار کرد. و درخشش دانشجویان و دانش‌آموختگان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند به یکی از واحدهای جامع و معتبر در سطح ملی و بین‌المللی تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با 35 رشته در مقطع دکتری تخصصی و بیش از 200 رشته کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به انتخاب مطلوب برای دانشجویان تحصیلات عالی تبدیل شده است. و بخش عمده ایفا با برنامه های فرهنگی، معرفتی و بصیرت افزا در تبیین های نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج آموزه های مکتب وحی مجدانه تلاش میکمند و توجه ویژه به بیان گام دوم انقلاب دارد.

عید غدیر، نقاه عافی در تاری

کارشناس شبکه جهانی ولی‌عصر(عج) نیز مطرح کرد: در روز عیدسعید غدیر ولایت و وصایا مولای متقیان امیرالمؤمنین علی(ع) توسط رسول بزرگوار اسلام حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی (ص) به مردم پخش شد.

علی شریفی با تشریح احادیث و روایاتی که در منابع معتبر شیعه و سنی در این باره مطرح است و با بیان آیه ابلاغ و آیه اکمال که در قرآن کریم آمده است، بیان کرد: عید غدیر، نقطه عطفی در تاریخ تحول اجتماعی و سیاسی جامعه مردم. اساساً اکمال دین خود حجت خدا بوده و در واقع غدیر تکلیف امت اسلامی در زمینه هدایت و حکومت مشخص شده است.

وی سوالات حاضران در نشس ت

انتهای پیام / ۴۱۲۱/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا