مجله رویداد

تداوم اجرای طرح جناغی در پایتخت/ورود ناگهانی و بدون رعایت حق‌تقدم به خروجی مسیرها ممنوع

آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران با اشاره به اجرای طرح جناغی اعلام کرد که این طرح در بزرگراه‌های پایتخت در حال اجراست و ماموران پلیس راهور مستقر در جناغی بزرگراه‌ها از ورود و بدون نوبت خودروها به خروجی‌های بزرگراه‌ها مانع می‌شوند.

وگو وگو با مجله آنلاین، از برخورد با عدم رعایت حق تقدم در خروجی یا همان جناحی بزرگراه‌ها و معابر خبرداد و گفت: برخی از رانندگان با عدم رعایت حق تقدم در خروجی‌ها و جناحی معابر و به ویژه بزرگراه‌ها اقدام به تضییع حقوق دیگر رانندگان و نیز اخلال در جریان می‌کنند. ترافیک می‌کند، گرچه تعداد این افراد زیاد نیست، اما حتی تعداد انگشتان نیز باعث می‌شود که در جریان ترافیک قرار بگیرند، از این رو پلیس پلیس راهنمایی و رانندگی را با این رفتار اشتباه انجام داده است و می‌تواند بدون رعایت مقررات و حق تقدم را نیز انجام دهد. به این خودروهای متخلف نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه دیگران نباید تصور کنند که چنین اقدامی زرنگ بازی است، گفت: رانندگانی که مرتکب چنین آسیب‌هایی هستند و به جای آن‌ها که در لاین مربوط به خود هستند برای خروج از معابر و بزرگراه‌ها حرکت می‌کنند از لاین‌های مجاور وارد مسیر می‌شوند، علاوه بر این. که در روند ترایک اخلال ایجاد می‌کند، احتمال وقوع تصادات را نیس افسایش می‌دهند.

آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه طرح پلیس در خروجی بزرگراه‌ها و معابر یا همان جناغی‌ها به اجرا درآمده است، گفت: ماموران با حضور فیزیکی و نیز با استفاده از دوربین‌ها نسبت به اعمال قانون و جریمه متخلفان اقدام خواهند کرد.

همه خانی‌ها باید بدانند که طرح جناغی در بزرگراه‌ها در حال اجرا و پلیس راهور در این محدوده‌ها در محدوده اعمال متخلفان از ورود قانون‌ها و بدون نوبت و زرنگ بازی برخی از خودروهای خودروسازان جلوگیری می‌کنند. این است که به این موارد توجه می کنند.

پیش این سرنگ سید موسوی‌پور – جانشین رئیس پلیس رانمایی و راننگی تهران بزرگ – از نصب دوربین‌های جدید برای برخورد با این اشتباه خبر داده و به گزارش مجله آنلاین گفته است: در این هماهنگی‌ها با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام شد و بر این اساس از چند روز آینده دوربین در سر جناغی بزرگراه‌ها نصب می‌شود.

وی درباره اینکه این دوربین ها در کدام مناطق نصب خواهند شد نیز بود: این موضوع را گفته شد و قرار داد تا در فاز نخست این دوربین ها در جاهایی که هم در صبح و هم در ساعات بعدازظهر تردد دارند و حجم ترافیک در آن ها بالاست، قرار گرفتند. نصب می شوند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه برخی از جناح‌ها را به دنبال دارد، می‌گوید: برخی از آنها چنین رفتاری را انجام می‌دهند که چنین رفتاری را انجام می‌دهند. این اقدام هم خلاف قانون و هم بسیار خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا