مجله هنری و فرهنگ

ساخت صنایع‌ دستی از ظروف بلااستفاده/ صنعتگری که از ایده‌های علمی و دانش‌بنیان استقبال می‌کند

در گفت‌وگو با آنا عنوان شد؛

صنعتگر حوزه صنایع دستی گفت: ظروف بلااستفاده در منزل با استفاده از ابزارها و تغییرات شکلی به صنایع دستی و محصولات هنری تبدیل می شوند و در این راستا از پیشنهادها و ایده ها برای ارتقای کیفیت و گسترش محصولات به صورت علمی و دانش بنیان استقبال می شود.

ساخت صنایع دستی در ظروف بل استفاده/ صنعتگری که ایده های علمی و دانش بنیان استقبال می کند.

الهه خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در لنجان با تشریح محصولات گالری هنری صنایع دستی و محصولات هنری «هاریکا» که در زمینه‌های مینای نقاشی، مس و پرداز، تذهیب، مینیاتور و فعالیت‌های دیوارکوب دارد، اظهار کرد: در این گالری، به این صورت که بشقاب ملامین بلااستفاده را با سمباده ساب زده تا کاملاً طرح از روی بشقاب محو شود و به صورت صاف و صیقلی درآید؛ سپس با اجرای طرح روی کاغذ پوستی و انتقال روی بشقاب. و رنگ آمیسی با رنگ اکرلیک، رنگ را با اسپری کیلر ثابت می‌کنیم و ظرفی بلاستفاسه در منسل، اثرگ.ی.

وی با این عنوان که از ظروف میناکاری می‌توان برای مصارف مانند میوه‌خوری، آجیل‌، بشقاب و… استفاده کرد، افزود: در هنر میناسازی از فلزاتی مانند مس، طلا، نقره و برنج برای ساخت بشقاب، گلدان، پلاک و… در انواع مختلف استفاده می شود. این طراحی، ظروف را کمی حرارت داده و در مرحله آخر رنگ ظرف‌ها را در کوره ثابت می‌کنیم.

ساخت صنایع دستی اس ظروف بلااستفاده

صنعتگر حوزه صنایع دستی با تبیین نقش صنایع در اقتصاد کشور گفت: بدیهی است که «صنایع دستی» جایگاه ویژه‌ای را در معرفی فرهنگ و تمدن ایران زمین دارد که بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اساسی کلان اقتصادی، می‌توان باعث ایجاد اشتغال جوانان خلاق و هنرمند می‌شود. می می ند ب و ت ص ص رزآ رزآ مط بر بر همر همر با تک ز تک به به نفت به در خ کند.

خادمی ادامه داد: محصولات تولیدی گالری هاریکا متنوع و نوآور بوده و جنبه کاربردی و تزئینی دارند و برای جذب جهانگرد و توریست در شهرستان لنجان دارای بالاترین سطح برای تولید هستند و در صورت حمایت از هزینه می‌توانند به‌عنوان عاملی در ایجاد شغل، کارآفرینی و توسعه گردشگری راهگشا. هستند.

وی با برشمردن مشکلات در راه تولید و صنایع و صنایع دستی عنوان کرد: با وجود مزیت های بسیار در صنایع دستی ازجمله بینیازی به سرمایه زیاد، وجود ابزار کار ساده، دسترسی سهولت به مواد اولیه و صنعت در صنعت گردشگری کشور؛ اما به دلیل فقدان بازار. فر، نقدینگی بتد خرید خرید یه یه، عدم ت ک ن ن، ل این صنعت که که که.

صنعتگر حوزه صنایع دستی اضافه کرد: صنایع دستی هر خط از این دیار هنرپرور در ارتقای سطح درآمد، بهبود اقتصاد خانواده‌ها و تأثیرگذار اجتماعی است و نقشی در هویت بخشی به جامعه و ایجاد غرور ملی دارد که باید انتظار می‌رود که با ایجاد صنایع دستی، ایجاد شود. ب بی و کمک به کتر ، ، ، ی ی صن و م م ، ، حمیت و مط ب ب ب به فرآورنده.

خادمی با ارزیابی محصولات تولیدی گالری هاریکا در رقابت با محصولات خارجی توضیح داد: محصولات این گالری جزء صنایع دستی بوده و نمونه های خارجی آن کمتر دیده شده است؛ اما اگر متریال (مواد اولیه) باکیفیت باشد، قطعاً هر نظر با محصولات خارجی قابل مقایسه است. این گالری پذیرای پیشنهادها و همکاری برای کیفیت و گسترش به‌صورت علمی و دانش‌بنیان است.

ساخت صنایع دستی اس ظروف بلااستفاده

وی بیان کرد: قسمت اعظم مواد اولیه مصرفی برای تولید محصولات صنایع دستی گالری هاریکا در داخل کشور می‌شود و این صنعت بدون نیاز به فناوری مدرن و پیشرفته، توسعه و توسعه در همه مناطق شهری و روستایی کشور را داراست؛ خط تولید محصولات نیز با نوآوری و خلاقیت با توان انسانی ساسگار است.

این صنعتگر صنایع دستی درباره نقش گالری خود در کارزایی بیان کرد: در این مدت به علت فقدان مکان اختصاصی برای کارها و همینطور وجود امکانات و امکانات اولیه قادر به ساختن انسان برای افراد غیر ممکن است. در مرستور کار گالری قرار خواهد گرفت.

خادمی تشریح کرد: در زمینه تجارت الکترونیک هم در بستر شبکه‌های فعالیت‌های اجتماعی، اما انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی در زمینه توسعه صنایع خلاق، تبلیغات این هنرمندان در میان انبوهی از کالاهای نامرغوب ساخت چین و پاکستان فراهم شود.

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا