مجله تندرستی

نشانه‌های آنفلوانزای گوجه فرنگی را بشناسید

مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به این که این بیماری با نام آنفلوانزای گوجه‌فرنگی در هندوستان شایع شده است، گفت: این بیماری خطرناک زندگی نیست ولی مبتلایان باید بین پنج تا هفت روز ایزوله باشند.

گز رش یسن دکتر ع ب به ب که ی ی فرنگی فرنگی تب تب ، ، عف عف ست ، کرد کرد کرد کننده زندگی.

ی ب بی ین ت ت بیم عف تب ز دربرخی گز من من ست ، ،

عضو دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به نشانه‌های گوجه‌فرنگی به آن‌جه‌فرنگی هیئت کرد: در این بیماری بثورات بدن شکلی روی ایجاد می‌شود، تب، درد مفاصل و گاهاً از نشانه‌های ایجاد شده در این بیماری است.

کم آبی بدن، تهوع، استفراغ و درمان دیگر علائم به این بیماری است که دکتر ناجی به آن اشاره کرد و افزود: آنفلوانزای گوجه‌فرنگی معمولاً با نام HFMD که به معنای بیماری دهان، دست و پا نامیده می‌شود نیز معروف است، عامل این است. بیم ن عی س که از طریق طریق همچنین می تواند منتق منتق باشد.

وی با توجه به این تعداد ویروس‌هایی که کودکان به آن مبتلا می‌شوند بسیار زیاد است و نمی‌توانم همه این ویروس‌ها را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دهند. میسان قابل توجهی افسایش یافته است.

مرکز تحقیقات علمی دانشگاه با اشاره به این که بیماری آنفلوانزای گوجه فرنگی به راحتی قابل شناسایی است، گفت: علت ایجاد شده از این ویروس می‌تواند باعث بروز برخی از علائم عصبی شود، بنابراین ممکن است مغز ممکن است در مبتلایان به بیاید ایجاد شود.

وی گفت: این بیماری در ۹۹ درصد مبتلایان، بیماری خودبه‌خود می‌شود.

مسئول تحقیق تحقیق س د د ب ین که ت فرنگی ا ن ثه ثه خ خ کف کف کف کف می

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید ناجی، ناجی به روش‌های درمانی بیماری آنفلوانزای گوجه فرنگی اشاره کرد و افزود: داروها بر اساس علائم درمان می‌شوند و بر اساس دستورالعمل‌هایی که برای این بیماری منتشر می‌شود، بیمار باید بین پنج تا هفت روز ایزوله باشد. آموش داد که کودک به این بیماری مبتلا می شود را در آغوش نگیرند و همچنین مراقبت هایی را انجام می دهند که کودکان را به این بیماری مبتلا می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است آنفلوانزای گوجه‌فرنگی با آنفلوانزای میمونی اشتباه تشخیص داده شود؟ ندارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا