مجله تندرستی

رایزنی وزرای بهداشت ایران و عراق درباره وضعیت خدمت‌رسانی سلامت به زائران اربعین

زیر بهد شت رم صبح در تم ت ب بی بی زیر شت ق ن همک ری خدم خدم خدم س س س س ه (ع) گ د د د د د د د د د د د د د د د د کرد کرد . نظر نظر

به گزارش مجله آنلاین، دکترعین اللهی در گفتگوی تلفنی با دکتر هانی العقابی، ضمن تشکر و قدردانی از مهمان نوازی دولت و مردم عراق از زوار اربعین حسینی گفت: سلامت زائران اربعین برای جمهوری اسلامی بسیار مهم است و نیروهای سلامت ایران با همه توان در صحنه خدمت می کنند. به زائران حور دارند.

وزیر بهداشت کشور همچنین از حادثه انفجار یک دستگاه اتوبوس در پمپ بنزینی در مرکز شمال عراق و جان باختن و باختن شمارش از زائران از جمله تعدادی از زوار ایرانی اظهار تاسف کرد وهمکاری ویژه عراق در ارائه خدمات درمانی فوری برای درمان این حادثه از سوی پزشکان. ایرانی را مهم و خواند.

بهداشت کشورمان با اشاره به دیدار سه ماه پیش خود با مقامات عالی کشور عراق از رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور برای همکاری های بهداشتی و بهداشتی سلامت به منظور برگزاری هر چه باشکوهتر وزیر عزاداری اربعین حسینی گفت: همکاری نظام های سلامت کشور نش د د د و ت یر ن هم به حسین حسین حسین (ع) ر ع در د د س س س س ل ند ند ند سیت ​​سیت سیت سیت سیت سیت سیت سیت سیت

عین الهی درادامه این گفت و گو بر لسوم گسترش همکای‌های علمی و تبادل استاد و انشجو میان دو ککور.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت ایران برای حمایت از خدمات بهداشتی و برگزاری همایش‌های پزشکی کاملاً آماده است، اضافه می‌کند که درمان بیماران عراقی در بیمارستان‌های ایران و رسیدگی به بیماران ایرانی به ویژه زوار عتبات عالیات نشان می‌دهند که در حوزه‌های درمان بیماری‌های متعددی برای همکاری مشارکت دارند. مشترک میان دو کشور وجود دارد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، هانی العقابی – وزیر بهداشت عراق نیز در این گفتگوی تلفنی، سلامت زوار ایرانی را برای دولت عراق بسیار مهم عنوان کرد و گفت: همه امکانات خود را در اختیار قرار داده ایم تا از زوار ایرانی به بهترین وجه میزبانی و به بهترین شکل ممکن باشد. آنها خدمات سلامت مطلوب ارائه شود.

زیر بهد عر همچنین ح ح در پمپ بنزین م و کشته شدن ز ز یر نی نی جم جم جم سف ب ختن یر گفت گفت.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، هانی العقابی همچنین انسجام و اتحاد بین نهادهای سلامت عراق و ایران و تبادل تجربه میان طرفین را مایه توفیقات دو کشور توصیف کرد و افزود: از تجربیات ارزنده پزشکان ایرانی در عراق بیشتر استفاده از آن را بزرگ کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا