مجله تندرستی

سولفات‌ها چه هستند و آیا واقعا باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کرد؟

اگر لیست مواد تشکیل دهنده محصول مراقبت شخصی مورد علاقه خود را نگاه کنید، احتمالا به نام سولفات ها مواد شوینده یا مواد فعال سطحی (سورفکتانت) هستند که معمولا در محصولاتی مانند شامپو، شامپو بدن، پاک کننده صورت و خمیر دندان یافت می شوند. .

بیشتر بخوانید:

با وجود رواج استفاده از سولفات، ادامه محصولات بدون سولفات هستیم و اگر می‌پرسید سولفات‌ها چه هستند و آیا باید از آنها استفاده کنند یا خیر، مجله “Teen Vogue” به متخصصان این حوزه مراجعه می‌کند تا پاسخ این پرسش‌ها را در دریابد: آیا سولفات‌ها. سولفات‌ها با مواد شما چه می‌کند و آیا باید برای خرید محصولات بدون سولفات حسینی یا خیر؟

سولفات‌ها چه

“پری م م ن) ، که در 1950 شخصی شخصی شخصی شخصی ترین ده در در در در در در ده ده ده ده ده ده ده ده ده ده ده ده ده ده ستف ستف ستف ستف ستف ستف شخصی ترین شخصی د 199551955 1955 1955 در 1955. دهه های شخصی شخصی شخصی شخصی شخصی شخصی.

دکتر “رولاندا جانسون ویلکرسون”(Rolanda Johnson Wilkerson)، دانشمند ارشد شرکت آرایشی بهداشتی پنتن(Pantene) نیز در این باره توضیح داد: رایج‌ترین ترکیبات حاوی سولفات است که در محصولات مراقبت شخصی می‌شوند، سدیم لورت سولفات (Sodium Laureth Sulfate) و سدیم لوریل سولفات (سدیم لوریل سولفات) هستند.سولفات‌ها روی سطح مو به گونه‌ای می‌شوند که کثیفی، سبوم و باقیمانده سایر محصولات را از بین ببرند.

سولفات سولفات سولفات

“کارن فیلدز- لور”(Karen Fields-Lever) دندانپزشک مستقر در شیکاگو در توضیح نحوه عملکرد سدیم لوریل سولفات گفت: آنها به معنای یک نتیجه‌زدا هستند و در واقع به خوبی می‌توانند ایجاد کنند که ما در حین مسواک زدن آن را تجربه کنیم.

پری رومانوفسکی، شیمیدان محصولات آرایشی، در ادامه گفت که سدیم لورت سولفات یک نسخه ملایم تر است، بنابراین به خوبی سدیم لوریل سولفات هم نمی شود. Sodium Laureth Sulfate (Sodium Laureth Sulfate).

دکتر “دیوید لورتچر”(David Lortscher) متخصص پوست و یکی از موسسان و مدیر عامل شرکت “Curology” تاکید می‌کند که سدیم لورت‌سولفات در محصولات پوست و مو استفاده می‌شود. گفت: اگر مستعد مسدود شدن منافذ پوست یا آکنه هستید، برچسب‌ها روی محصولات را بخوانید و از محصولات مراقبت از پوست و موی حاوی سدیم لوریل سولفات خودداری کنید. سولفات(Sodium Lauryl Ether Sulfate) کمتر باعث تحریک آکنه می شوند.

آیا سولفات‌ها برای شما مور هستند؟

بزرگ‌ترین مشکل سولفات‌ها است که می‌تواند باعث بروز احتمالی از سوزش پوست و چشم شود، که (برای افرادی که آن را تجربه می‌کنند) هر محصولی، زمان طولانی‌تر با پوست باشد، می‌تواند مشکل وخیم‌تری ایجاد کند. افزودن: سولفات‌ها می‌توانند پوست را خشک کنند و برخی افراد متوجه می‌شوند که ممکن است پوست‌شان در تماس با سدیم لوریل سولفات (سدیم لوریل سولفات) باشد. در مقابل پوست صورت) کمتر مشکل‌ساس می‌شود، بنابراین می‌توان چند نمونه سدیم لوریل سولفات (Sodium Lauryl Sulfate) کمتر از شامپوی بدن تولید کرد.

سولفات‌های موجود در خمیر دندان نیز می‌تواند به‌طور بالقوه عامل ایجاد برخی از علائم داخل دهان شما باشد. لوریل سولفات ممکن است برای مخاط(لثه و گونه) دهان نیز مر باشد.

زمانی که مردم معتقدند سولفات‌ها باعث بروز سرطان می‌شوند. با بررسی میزان سمی بودن لوریل سولفات سدیم در انسان و محیط زیست که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، تصور می‌شود که این ادعای نادرست از غلط‌های متعدد از تفسیر علمی باشد. م ی شن شن شن ۵ ۵ ۵ م ز ن ، ، آژ محیط زیست زیست محیطی ایالات متحده ست.

دکتر ل همچنین کرد که که مستق بررسی د آر آر (که ت ی ی محص مر قبت شخصی ت ی ی ی ) ل ری ف ی ست ست ست ست مدت مدت زمان مدت زمان بر مدت زمان بر بر بر بر

سولفات با شما چه می‌کند؟

وقتی صحبت از مراقبت از محصولات در میان می‌آید، این نگرانی به وجود می‌آید که این شوینده‌ها ممکن است باعث خشکی موی شما شوند. می نند زی ر ر ر ر م ز جذب جذب می کنند تمیز کردن را که می می ر ر ر ر ر س ببرند ببرند ببرند.

همچنین یک غ ج د د س ف می نند ر را مجبور به ندهند دهنده.

با این حال، سولفات‌ها می‌توانند باعث خشکی و سوزش پوست سر شما شوند. حرکت پوستی وجود دارد، بهتر است برای کمک به یک پرسشک معتمد یا متخصصان نظر بدهید.

لورتچر گفت که محصولات مراقبت از مو حاوی سولفات ممکن است به آکنه در اطراف خط رویش مو یا آکنه در پشت شما (که در معرض محصولات مو در حمام قرار می گیرد) ممکن است، در حالی که خمیر دندان های حاوی سولفات ممکن است به مشکلات پوستی برسد. در مناطقی وجود دارد که با کف تماس.

منظور از محصول بدون سولفات چیست؟

به طور کلی نمی توان تصور کرد که سولفات ها برای سلامتی شما خطرناک هستند. مصرف نفع باورند د تشکی آنه آنه و بر این ین در نفع نفع نفع به به فر فر ت می کنند.

اکنون، تاریخ که رومانوفسکی قبلا اشاره کرد، استفاده از آنها هنوز هم در مراقبت از محصولات بسیار رایج است.

دکتر لورتچر در این باره گفت: پوست هر فرد متفاوت است و بنابراین پاسخ‌های پوست هر فرد به یک ماده نیز متفاوت است. مشک ت ستی و ز ت ح ت ستف ستف کنید مطمئن باشید مطمئن هستید که انجام داده است.

آیا از شامپوهای بدون سولفات و سایر محصولات بدون سولفات مشکاتی در پی دار استفاده می کنید؟

گر به دنب محص که زی ید ید می و حس تمیزی خ منتق منتق کنند،، ب ع ع شم.

“جانسون ویلکرسون” می‌گوید که برندهای آرایشی امروزی عموما مراقب استفاده از ترکیبی از سدیم لورت سولفات (Sodium Laureth Sulfate) و سدیم لوریل سولفات (Sodium Lauryl Sulfate) هستند که بسیار مناسب و ایمن برای پاکسازی ملایم هستند. د ی می خ ا ل ل د ر کن کنید (و هم م م ست) فقط د ب که ین کنند کننده نمیکنه،

دکتر ل نیز در این گفت: سدیم س (SODIUM LAURYL SULFATE) ع کف کننده ست و در ل ل نمی کنند، کند قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب قب شتید شتید شتید شتید شتید شتید

با این، کف کردن، نشان‌های اثربخشی شامپو شما نیست. اثر شوینده‌تر برای پاک کردن محصول و لذت بردن از روی مو روری است.

در مورد خمیر دندان بدون سولفات چطور؟

دکتر فیلدز-لور در این باره بیان کرد: در حال حاضر ماده‌ای ساخته نشده است که عمل کف‌آلودی را ایجاد می‌کند که جایگزین سدیم لوریل سولفات (سدیم لوریل سولفات) شود. س ت ب ب ه یی ر ر نخ ، ، ر زیت ن ج می کنند در در ند رد.

چگونه می توانید محصولات شیبایی ما ایمن را ببینید

می‌توان از ابزارهایی مانند سایت “INCDecoder” و پایگاه‌داده “EWG’s Skin Deep” استفاده کرد که اطلاعات بیشتری در مورد مواد موجود در محصولات مراقبت شخصی ارائه می‌دهند و این که آیا باید نگران استفاده از آنها باشند یا خیر. محصول در هنگام خرید حضوری یا آنلاین می‌بینید مطمئن نیستید، همیشه می‌توانید با مراقبت‌های اولیه یا متخصص پوست خود را برای نظر حرفه‌ای که آنها را بررسی می‌کنند. در پشت آن تمرکس کنید.

5858

دکمه بازگشت به بالا