مجله تندرستی

وضعیت “قابل قبول” ذخایر خون در کشور/لزوم اهدای خون مستمر از سوی مردم

سازمان انتقال خون ایران با بیان اینکه هیچ بحرانی در زمینه ذخایر خون کشور وجود ندارد، گفت: اهدای خون فرآیندی است که باید به صورت مستمر انجام شود و بر این اساس از هموطنان درخواست داریم که اهدای خون را به صورت مستمر انجام دهیم. قرار دهنده.

دکتر عباس صداقت در گفت‌وگو با مجله آنلاین، در حالی که تکذیب برخی اخبار مبنی ذخیره شده برای ایران تنها برای ۱۰ روز خون دارد، گفت: اصلاً اینطور نیست که تنها برای ۱۰ روز ذخیر خون در کشور وجود داشته باشد و ۱۰ روز دیگر دچار بحرانی شود. ندارد.

وی گفت: باید توجه کرد که یکی از تصمیمات و بسیار مثبت و تأثیرگذار است که در این دوره از ذخایر سازمان انتقال خون اتفاق افتاد، این است که سازمان انتقال خون بیمار خود را برای پاسخ ۱۰۰ درصدی به نیاز مراکز درمانی پاسخ می دهد. این در حالی است که در طول سنوات گذشته متوسط ​​۳۰ تا ۴۰ درصد از درخواست بیمارستان‌های کشور، بویژه پایتخت، بدون پاسخ می‌ماند. به عنوان ذخ ق ب ل بر ی تعیین خ ب ، در فع فع هدف کز به نی ، در این ین ین این پید پید.

صداقت افزود: نکته‌هایی که وجود دارد، این است که خون و فراورده‌های خون یک فرآورده بیولوژیک هستند که طول عمر خاصی دارند و اینطور نیست که بتوانیم خون و فراورده‌های آن را با رعایت نگه‌داشتن سرما برای مدت طولانی نگهداری کنیم.

صداقت داد: در عین حال اهداکنندگان، به عنوان سرمایه‌های عزیز ملی، سازمان را یاری می‌دهند که مستمر مأمور اصلی خود را در فرآوری و توزیع فراورده‌های خون مورد نیاز همه مردم عزیز کشور را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: ذخیره ۱۰ روزه خون و فراورده‌های خون، ذخیره‌های بسیار قابل قبول و بالاتر از میزان اطمینان سازمان انتقال خون در کشور است، که به همت و جستجوی تمامی مدیران و کارکنان سازمان در ستاد مرکزی و تمامی ادارات کل استانی رخ داده است. به هموطنان شریف‌مان این اطمینان را می‌دهیم که در حال حاضر هیچ هزینه‌ای برای تامین خون و فراورده‌های مورد نیاز مراکز درمانی وجود ندارد.

ی همچنین گفت گفت ب که کرد ت و فرآ پنج م ل ل نسبت به به درصد ست.

صد گفت: هد خ ایندی ست به مستمر مستمر نج این ز ز هم ن ریم ریم که که ر ر می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا