مجله رویداد

۱۰ بالگرد و ۴۰۰۰ خودروی امدادی آماده خدمت‌رسانی به زائران حسینی

س زم مد و نج ه به به ستقر در ه ی ی عتب منتهی منتهی کرد کرد کرد کرد: حد 4000 من در ب ب ب ب ب طق طق ب ب ب ب ب ب

به گسارش مجله آنلاین، مهدی ولی پور با اشاره به وضعیت خدمات رسانی به زائران اربعین در مرزها اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها قرار بود خدمات ما از ۱۵ شهریورماه آغاز شود اما با توجه به استقبال از ابتدای شهریور ماه و به مرور پایگاه ها و پست هایی که باید در داخل کشور انجام شود. متاسفم، متاسفم.

وی از استقرار ۱۲۰۵ مرکز عملیاتی، پایگاه و پست موقت در مبادی ورودی و خروجی و مسیرهای منتهی به مرزهای خروجی کشور و داخل کشور عراق شامل مسیرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا خبرداد و گفت: پست‌های ما با حضور ۴۰۰ نفر از امدادگران و نجات‌ها. گران و تجهیزات و امکاناتی که باید در حوادث احتمالی به کار گرفته شوند درحال ارائه خدمات هستند.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به استقرار ۱۰ قرارگاه مرزی در استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، گیلان، اردبیل و آذربایجان غربی و همچنین مرزهای مهران و خسروی و شلمچه و چذابه عنوان کرد: حدود ۴۰۰۰ دستگاه خودروی امدادی و ۱۰ امناطن مناطق مستقر هستند.

ولی پور گفت: ما همه ظرفیت‌های موجود را برای پوشش حوادث احتمالی در این ایام ۵ آنلاین ماه به کار گرفتیم و در کشور عراق نیز همکاران ما در مرکز پزشکی حج و بات و جمعیت هلال احمر و نجات گران سازمان امداد و نجات در ۵۰ پست موقت و مراکز درمانی مستقر هستند.

سازمان ام و نجات جمعیت هلال احمر کرد: با توجه به هوا و گرد و غبار در منطقه و جمعیت زیاد زائران قطعاً با حوادث احتمالی مانند گرمازدگی زیانبار و عوارض و حوادث ناشی از جمعیت زیاد است که می‌توان از آن تقاضای گرم کرد. نکات بهداشتی توجه داشته باشند، ماسک بزند و در صورت نیاز به مراکز ما مراجعه کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا