مجله رویداد

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس: پیگیر تجهیز ناوگان هوایی اطفاء حریق هستیم

فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده از سوی مجلس در خصوص وضعیت ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده ۱۰۰ میلیارد اعتبار برای اورهال، بیمه و تجهیز بالگردهای اطفاء به یکسری تجهیزات مورد نیاز است. زیر کش مح مح ر کرده و ن برن دجه ت د ست ست ست ست ل ؛ ؛ ل ل ل ل طف.

سمیه رفیعی در گفت‌وگو با مجله آنلاین با اشاره به زمین‌گیر شدن نیمی از بالگردهای ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور اظهار کرد: ناوگان هوایی اطفاء حریق کشور مقداری فرسوده است و از ۲۲ فروند بالگرد آتش نشان می‌دهد تقریباً نیمی از این تعداد عملیات عملیاتی منطقه و نیاز به راه‌اندازی (بازآماد) ) دارند.

وی با بیان اینکه «پیگیر موضوع تجهیز ناوگان هوایی اطفاء حریق هستیم» تاکید کرد: این بالگردها نیاز به اورهال و بیمه و همچنین تجهیز به یکسری تجهیزاتی دارند که هنوز انجام نشده و پیگیر انجام آن هستند؛ بر اساس ارزیابی های اولیه یک میلیون تومان اعتبار دارند. برای این کار مورد نیاز است؛ طی نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه برای تامین این اعتبار درخواست داده‌ایم و معاون پارلمانی این سازمان قول مساعدی در این زمینه داده است. این کار شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: در زمینه رسیدگی به وضعیت اطفاء حریق هوایی وزیر نفت اقدام خود را با طرحی در خصوص تخصیص اعتبار برای بالگردهای اطفاء حریق پتروشیمی‌ها از محل بودجه مسئولیت‌های اجتماعی شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی اعلام کرده است؛ در صورت اجرای این طرح. در زمان آتش سوسی‌های جنگل‌های جنوب، این بالگردها وارد کار می‌شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا