مجله تندرستی

برخی احکام دیوان عدالت به دلیل عدم تامین اعتبار از سوی وزارت بهداشت اجرا نشده است

رئیس ن عد ت ری دید در بهد بهد گفت: برخی ه در م ی دی به ی د ز ز بهد بهد بهد هن هن ست ست این ین ین ین ین ین ین ین

گز رش یسن نق نق ت ، رئیس رئیس ت ب زیر بهد ، در در در در شد.

حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری در نشست مشترک با وزیر بهداشت منظور از طرح دعاوی در دیوان، به رسالت و ماموریت های دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: دیوان عدالت اداری، مسئولیت سنگینی در مقابل مردم دارد و هر رایی که صادر می کند. و یا تصمیمی که می شود، قانون و شریعی می باشد.

رئیس دیوان‌های اداری به آمار وارد شده به پرونده‌های وزارت بهداشت در عدالت اداری اشاره کرد و گفت: دیوان برخی از موضوعات ایرادات قانونی دارد و باید قوانین اصلاح شود، اما موارد بیشتری را باید خود مربوط به اصلاحات و از صدور بخشنامه‌های غیر قانونی و غیر شفاف خودداری کرد. و نیاشد

مظفری با تاکید بر لزوم تمکین از آرای دیوان عدالت اداری، گفت: تمکین از آرای هیئت عمومی و آرای رویه را در دستور کار قرار می دهد و همچنین برخی از پرونده ها در اجرای احکام به دلیل عدم تامین اعتبار از سوی وزارت بهداشت هنوز اجرا می شود. نشده است که این موسوع نیز باعث حجم فایل های افسایش شده است و باید برای این موسوع تدبیری باشد.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، و آموزش پزشکی در ادامه این نشست با بیان مسائل و مشکلات حوزه سلامت پرداخت و گفت: تمام تلاش ما بر این است که در نهایت را با عدالت اداری داشته باشیم که نتیجه این دیوانات به کاهش ورودی پرونده ها منجر شود. در دیوان ایجاد شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر تشکیل شورای حقوقی، لزوم همسان سازی نظرات دیوان اداری با وزارت بهداشت در خصوص جذب اعضای هیئت و مکانیزم اعتراض آنها، گفت: از قضات و صاحب نظران عدالت اداری دیوان علمی دعوت می کنیم تا در جلسات شورای فنی و اداری. حق ز ز خ د د ب شته ری ری ری بهد ز ثری ثری م و شته تص و و ب ب مه مه ب می.

پ ی ن یه حدت و ل شده س هی عد می ت ت به به دادن دهنده .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا