مجله تندرستی

بررسی مشکلات اجرای طرح دارویاری و کمبود دارو در کمیسیون اصل نود

کمیسیون اصل نود مجلسی

به گزارش مجله آنلاین، علی خضریان در تشریح جلسه کمیسیون نود مجلس درباره مشکلات اجرای طرح دارویاری، گفت: کمیسیون اصل نود در جلسه ای با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، معاونت برنامه و بودجه، معاون بانک مرکزی، معاونت وزارت بهداشت گفت: تعاون، کار و سلامت اجتماعی، بیمه سلامت، معاون سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و از شرکت‌های تولیدکننده داروهای خاص، طرح‌های دارویی تشکیل می‌دهند. .

مهم ترین مسائل نشان دهنده ناهماهنگی جدی در اجرای این طرح است که باعث ایجاد فضای نامناسب در کشور می شود. کاهش عرضه و تولید برخی از اقلام دارویی در کشور مورد بررسی قرار گرفته‌ایم؛ کمیته بررسی ناهماهنگی‌ها جهت اصلاح امور تلاش می‌کند تا به اجرای طرح سرعت داده شود و در آینده مردم کمتر با مشکل مواجه شوند و مصرف داروهای خود را تامین کنند.

خضریان با اشاره به مشکلات ترخیص مواد اولیه تولید دارو در گمرک، گفت: مشکلات و مشکلاتی که در نظر گرفته شد شناسایی شد. انجام شود.

وی اضافه کرد: در نهایت بانک مرکزی تمام ارزهایی که برای اجرای این طرح اختصاص داده شده را با ذکر تاریخ و میزان اعلام و سازمان غذا و این گزارش بانک مرکزی را بررسی و دارو را تایید کرده است. بینی ه ه در خص کمب د کرده و ت خ ر در به به ما کرده کرده نگ هم که ب کند کند.

خضریان در پایان گفت: گزارش بیمه خدمات درمانی در خصوص نسخه الکترونیکی و اشکالات این طرح به کمیسیون ارائه شد. بهد مک برن زم م ب تف تفت که که د م م ا یه یه آن تصمیم تهیه تهیه تهیه تهیه جدید کند کند کند کند ع کند م کند ر ر ر ع ع ع ع

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا