مجله هنری و فرهنگ

طارمی نمی تواند در جام جهانی مثل حضور در پورتو بدرخشد/ بستر فوتبال پایه در ایران مشکل دارد

گفت‌وگو با آنا

مدرس فیفا گفت: مهدی طارمی در جام جوانی نمی‌تواند تاثیر پورتو داشته باشد.

مسعود اقبالی در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره عملکرد فوق‌العاده مهدی طارمی در این فصل از مسابقات باشگاهی در پورتو و لیگ قهرمانان اروپا اظهار داشت: دو فاکتور خیلی مهم در این زمینه وجود دارد. زمانی که اعضای یک تیم از پشت یک عینک بازی را می‌بینند، می‌توانند از هم می‌ند و ویژگی‌ها و تجربیات را به خوبی در آزمون‌های تاکتیکی، تکنیکی، فنی و جنبه‌های روانشناختی متوجه شوند. هوش فوتبال خیلی مهم است.در گذشته علی دایی را داشتیم که فوتبالی بود در بالاترین سطح اروپا گلزنی کند. میان هم تیمی های او و جود دارد و او هم می‌داند چگونه خود را در موقعیت‌های درستی قرار دهد.

**طارمی در تیم ملی مسابقات باشگاهی نیست

وی افزود: طارمی به عالی‌ترین شکل از هوش خود می‌کند و با توجه به آنچه که به وی گفته شده است را در زمین به اجرا در می‌آورد. چرا که در پورتو بازی های فوق العاده ای که در پورتو بازی های فوق العاده می دهند در تیم ملی مشابه آن را در پورتو می بینند، نمی توانند به بهترین نحو بازی کنند. ملی این قابلیت وجود ندارد تا به راحتی به تیم یک سوم دفاعی رقبا نزدیک شود و بتوانیم پاس سازنده را برای طارمی فراهم کنیم که بتوانیم تاثیرگذاری بالاتری داشته باشد و ضربه نهایی را به حریفان بزند. ما با وجود لژیونرها که چنین نمایشی را نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم، زیرا از سطح اول دنیا عقب مانده‌ایم و به اندازه کافی زمان در اختیار ملی پوشان نیست تا تشخیص کافی را از خصوصیات طارمی‌هایی که آماده‌تر از دیگران باشند.

**مسی و رونالدو هم فاتح جام جهانی نشدند

مدرس فیفا با یادآوری این موضوع است که جام جهانی تمام‌نمای فوتبال مدرن است، موضوعی که کرد: بازیکنانی مانند لیونل مسی و کریستیانو رونالدو هم نتوانستند با تیم ملی خود فاتح جام شوند چون رقبایی پیدا می‌شوند که با برجسته‌ترین ساختار دفاعی اجازه می‌دهند فتح جام را از تیم‌ها انجام دهند. ستاره هایی چون مسی و رونالدو می گیرند. مسی و رونالدو هماهنگ کنند.پوشانی که در کنار این آنلاین‌ها بهترین بازیکنان ملی دنیا هستند که چنین ستاره‌هایی را می‌بیند که در گروه باشگاهی تغذیه می‌کنند و بازی‌سازی لازم را برای آنها انجام می‌دهند. شک بهره ببرند ضمن رسیدن به بزرگی بزرگی ک قهرم نی ج مر به به تر تر و به به به برجسته د.

**بستر فوتبال

اقبالی در مورد اینکه چرا طارمی با وجود استعداد بالایی که در 28 سال به پورتو می‌رسد و در 30 سالگی در مسابقات قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا می‌گیرد، اما زودتر این بازیکن به چنین سطحی نمی‌رسد. استعدادیابی در فوتبال کشورمان انجام می‌شود، اما حمایت از بازیکنان مستعد وجود ندارد. نظارت و کنترلی وجود ندارد تا جلوی سوختن استعداد‌ها گرفته شود و بازیکنان با عزمی تمام‌نشدنی باید تلاش کند تا دیده شود و برای همین طارمی در چنین سنی قرار گیرد در بالاترین سطح باشگاهی فوتبال اروپا یعنی لیگ قهرمانان توجه همگان را به خود جلب کند.

**طارمی در اروپا دیده شد

وی افزود: گزینش استعداد خوبی است اما در حالی که مسیر پیشرفت ناهموار است و کمتر بازیکنی می‌تواند راه را برای ادامه دهد تا اتفاقی مهدی طارمی برسد. را به بهترین شکل انجام داد.در فوتبال ایران چنین دیدی وجود ندارد. اگر انتظار داشتن استعدادهایی مشابه طارمی داریم باید ایرادهای متعددی را که در فوتبال پای داریم را جبران کنیم اما سالهاست وعده رفع مشکل می‌شود و در اجرا دچار ایراد می‌شویم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا