مجله تندرستی

عکس | رازگشایی از جسدی که برای قرن‌ها سالم باقی ماند!

دو کوهنورد آلمانی که در سپتامبر سال 1991 از رشته کوههای آلپ تیرول، در مرز ایتالیا و اتریش بودند، به منظره تکان‌دهنده‌های برخورد می‌کردند، می‌رفتند. جان خود را از دست داده، اما باستان شناسان بعدا فاش کردند، چیزی که در واقع کشف شده است حدود 5300 سال است. این جسد برای قرن‌ها دست‌نخورده و سالم باقی بماند.

این مومیایی یخی بعدا به «اوتسی، مرد یخی» شهرت پیدا کرد. نیس می‌تواند پشت یک پنجره کوچک اوتسی و مین‌طور لباس‌ها و تجهیزات با ساختن آن را تماشا کند.

کوهنوردان مومیایی یخی اوتسی را در سپتامبر ۱۹۹۱ در کوههای آلپ تیرول پیدا کردن.

مرد یخی در زمان زندگی مرد کوتاه قدی با بلندای قامت ۱۵۷ سانتی‌متر و ۵۰ ریک در وزن بوده است. و م ه ریش ریش ب نیز د.

اوتسی تجربه گذشته در فصل بهار جان خود را داده است

فرضیات زندگی هم در روزهای پایانی و دلیل مرگ اوتسی وجود دارد، بااینحال، بنا به رایج ترین فرضیه او در هین عبور از دره اوتستال تیر می خورد و پس از چند روز در ارتفاعات خود را از دست می دهد. ص ی تسی کرده، زی زی خ حظه حظه ی مرگ.

یافته‌های جدید درباره جسدی که برای قرن‌ها دست‌نخورده و سالم باقی ماند/ عکس

یک بریدگی دست دست ر ر پید نیز خبر خبر درگیری تن ا تیر بت د می میبرد ممکن است ممکن است عت عت عت قب ص شد. ی کند کند کند.

کامل مرد یخی

در آن زمان انسان تصور می‌کردند که نتیجه‌ی غیرمنتظره‌ای را کشف کرده‌اند و از طوفان‌های برف و بوران و عوامل آب‌وهوایی به سالم ماندن می‌کنند. ین جسد کرده در ، ، نخ ا دفی می می می می می ل ، ، ف ف ف ف ف می دهد.

وقتی باستان‌ها برای اولین بار شرایطی را داشتند که برای حفظ محیط زیست انجام می‌شدند، در نواحی مختلف زمین، اجساد باستانی و باستانی بسیاری از آثار زیر برف‌ها و آب‌ها سر بیرون می‌آورند. اوتسی پس از مرگ به سرعت در انبوهی از برف فرو رفته است، در فصل پاییز از دست کسی فرار کرده و تصمیم گرفته شده در کوه‌ها پناه بگیرد. طبیعی مصون.

اوتسی تا سال 1991 به همین شکل در احاطه یخ‌ها باقی مانده است تا اینکه با ذوب شدن یخ‌ و برف‌ قسمتی از بدنش نمایان شد. اس مرگ جسد او در یخ‌ها اس دیگر عامل طبیعی محفوظ ماند.

باستان شناسان عقیده دارند، زندگی پس از مرگ و میر بدون حادثه ناپدید نشده است. سرگین ه یی در نزدیکی پید ، عقیده عقیده د د برخ برخ ف گذشته فص فص فص ن دست ر ست.

یافته‌های جدید درباره جسدی که برای قرن‌ها دست‌نخورده و سالم باقی ماند/ عکس

بنابراین، اینطور برداشت می‌شود که در تمام فصل تابستان در ارتفاعات بدون هیچ سرپناهی و درمعرض عوامل طبیعی مختلف قرار گرفته است، می‌شود. بار در هوای آزاد قرار گرفته است.

تمام این موارد روی هم به یک داستان متفاوت اشاره دارد، اینکه اوتسی به صورت منظم و مداوم درمعرض عوامل محیطی قرار گرفته است، نه اینکه بنا به تصورات پیشین در یک کپسول زمانی منجمد مدفون باشد. معتقدند که او در محلی غیر از چاله است که در آن کشف شده جان خود را استست داده است.

۵۸۵۸

دکمه بازگشت به بالا