مجله تندرستی

محسنی بندپی: باید به درد دل تولیدکنندگان دارو گوش داد

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت تولید داروها گفت: باید به درد دل‌ساز داروها گوش داد و اجازه متضرر شدن آن‌ها را نمی‌دهد ادامه هر صنعتی همراه با آسیب‌های جز ورشکستگی ندارد.

محمدعلی محسنی بندپی در گفت‌گو با اشاره به گزارش کمیسیون بهداشت ودرمان درباره پرداختن و گرانی و اجرای طرح دارویی گفت: در این گزارش موضوع بحث و گرانی دارو، مشکلات در اجرای طرح دارویی، نحوه پوشش بیمه‌های داروها، بحث از مواد مخدر، وجود دارد. ‌ ر حت به د ت ی د بررسی بر طبق طبق طبق د قر قر ی د ید کننده یدکننده مصرف.

ی د د: طرح ر همچ ن خ و د ری ب ب عم عم کرد آمیزی آمیزی آمیزی درم درم درم ،،.

این عضو کمیسیون بهداشت و شورای شورای اسلامی با اشاره به وزیر بهداشت برای رفع مشکل و گرانی دارو در عین حال گفت: به نظر می‌رسد مشکل بسیار پیچیده‌تر از این حرف‌ها است که در هر دو هفته باید و گرانی دارو کنترل شود. امکان رفع مشکل دارو به صورت غیر موقتی و وادات دارو وجود دارد.

محسنی بندپی به تاکید مقام معظم رهبری درباره حمایت از کالای تولید داخل و اقتصاد دانش بنیان اشاره و اظهار کرد: باید به درد دل تولیدکنندگان دارو گوش داد؛ اگر قرار باشد برای تهیه داروی اولیه به قیمت آزاد باشد باید وزارت بهداشت قیمت تمام شود. آن را مشخص می کند و قیمت نهایی کالا با در نظر گرفتن سود آن اعلام می شود.

وی ادامه داد: اکنون داروهای مصرفی داخلی به خیلی از داروهای تولید شده داخلی رسیده است که پیش از این به وفور در کشور وجود دارد؛ بنابراین، تولید کالاهایی که در داخل کشور به اندازه کافی تولید و با قیمت مناسب عرضه می‌شوند، ‌منطقی نیست. دادن دوباره به واردات و وابستگی به کشور در توباره دارو و ومچنین بی توجهی به توباره کننده است که پی آمده امدامع.

این مجلس در ادامه با تاکید بر نظارت‌های کافی برای مقابله با قاچاق کالا و دارو گفت: کسانی که در ایران تولید کرده‌اند و سرمایه‌های خود را از ایران خارج نکرده‌اند، این کشور را در سینه دارند؛ ما باید هوشمندانه عمل کنیم. همان طور که در داخل دادگاه با مقاومت برای دفاع از مقاومت ملی تلاش باید در کشور هم از مردم حمایت کند و اجازه دهد که تولیدکنندگان متضرر شوند چه می‌گویند ادامه کار هر صنعتی همراه با نتیجه‌ای جز ورشکستگی ندارد.

محسنی بندپی با اشاره به تغییرات چندباره در سازمان غذا و دارو بیان می‌کند: این کشور با تغییر افراد و افراد خود به خود درست نمی‌شود، مگر اینکه همراه با برنامه‌ها، طرح‌ها، ‌روش‌ها، رویکردها و استراتژی‌های جدید و متفاوت ارائه‌دهنده وگرنه تغییر افراد فایده‌ای ندارد. چهار نفر در معاونت غذا و دارو عوس شده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا