مجله تندرستی

گزارش جنجالی درباره شیوه های فیلترینگ در دو ماه اخیر

شبکه‌های داخلی در هفته‌های گذشته و ناپایداری‌های بسیاری به‌دنبال بودند. ابر دراک نتایج این بررسی نشان می‌دهد که تغییرات زیرساخت اینترنتی و فیلترینگ در سطح پورت در حال انجام است و ممکن است از راه‌های آزمایشی برای ایجاد فیلترینگ بر اساس آن استفاده شود.

از دسترس خارج شدن برخی از IPهای کلاد فلر، ارتباط بین شهری در ساعات روز، ایجاد آدرس روی شبکه‌های ایرانسل در پروتکل‌ها، پورت‌ها و ویژگی‌های خاص، بستن تانل‌ها، بسته‌شده پورت‌های Well-Known، محدود شدن آپلودها، اختلال DNSهای کلاد فلر. به گفته مدیر روابط عمومی ابر دراک به نقل از مدیران شبکه های تجربی این شرکت، کاربران در سرویس های دیگر، از سرویس های کلادفلر استفاده می کنند. و مشک که فعلاً اینترنتی با آن به ند ند تحتش ی ند.

به گزارش ابر دراک یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در این مدت شناسایی شد، پورت‌های Well-Known که نشان داد فیلترینگ در سطح پورت را نشان می‌داد. در حال انجام است. روی این پورت‌ها مثل پورت ۲۲ یا RDP یا هر پورت Well-Known که با TLS امن شده مثل پروتکل SSH، در خارج از داخل یکی از مشکل‌سازترین اتفاقات هفته گذشته بود، برای مثال برای اتصال ssl از یک سرور خارج از داخل و کپی یک فایل پشتیبان، پورت ۲۲ که معروف است و با TLS امن شده است، کار نمی‌کند؛ اما با پورت‌های دیگری مانند پورت ۲۵ کار می‌کند.

فیلترینگ تانل‌ها در هفته گذشته کرساخت شبکه‌های بسیاری از کسب‌وکارها را دچار مشکل و کار مدیاران شبکار کران شبکار کرد.

همچنین از روزهای ابتدایی، فیلترینگ شبکه های داخلی یکی از مهمترین مشکلات این یک هفته بود. ارتباطات بین استانی در دو هفته گذشته از ۸ تا ۱۱ صبح و ۵ تا ۷ بعد از ظهر به صورت مکرر مختل بود. درونشهری هم وجود داشت و به‌عنوان نمونه‌ای از ارتباط دو دیتاسنتر در تهران در ساعاتی از روز بروز اختلال بود. أرساخت هم بیشتر روی تانل‌ها اعمال می‌شود و پروتکل‌های tunneling مورد هدف قرار گرفته است.

این گزارش به صورت اختصاصی روی فیلترینگ IP هوشمند عمل می‌کند و مسیریابی IPهایی را که روی VPN می‌سازد، در این گزارش می‌تواند با مشکل مواجه شود. از آن‌ها می‌توانم برای دور زدن فیلترینگ استفاده کنم، توسط ایرانسل بلوک می‌شود. در ده روز گذشته این دستکاری‌ها به اوج خود رسیده است. فی تر نشده ین ع نش ن ی ی و تبعیض تبعیض ب پر پر ره د منتظر منتظر شف شف زی بیشتر »» ».

این یک هفته ارتباط را نشان می دهد که چه به خارج و چه در داخل ایران سرعت آپلود اتصال ها محدود شده است و این اتفاق هم برای اتصال امن و غیره است. امن اعمال شده است.همچنین مشکلات شدیدی روی سرعت اتصال به مخزن پخش های مختلف لینوکس رخ داده و از آنجاکه به این مخزن از جنس Http متصل می شود، می توان نتیجه گرفت که این اتصال برای اتصالات امن و غیر قابل اجرا است. پیش از این در این باره تهیه شده است به کاهش شدید سرعت اینترنت هنگام آپلود پرداخت می شود.

همچنین در هفته گذشته از خارج شدن برخی از IPهای کلاد فلر به صورت تک IP روی یک رنج در پروایدرها بود که البته پیش از این هم مشاهده شد. اما در شرایط کنونی، چنین مشکلی می تواند دلیل فیلترینگ یک وب سایت باشد که روی یکی از IP های کلادفلر باشد و درنتیجه باشد، باعث جلوگیری از سایر وب سایت ها می شود که به این آدرس IP اشاره می کند. قبل و آن بدون مشکل بوده است، در شبکه ثابت و همراه با بعد از وقوع این مشکل وجود دارد. برای مثال تغییرات در DNS کلادفلر در ایران اعمال نمی‌شود و این مانع از رفتارهای غیرنرمالی می‌شود که احتمالاً در فیلترینگ‌های ایجاد شده به‌وجود آمده است.

تصوير ل ل ACME آخرين ست كه به آن كرده است ست پي پي دستك م شده است در در آمده آمده خت به ب خت ه ه ي ي ي ي ي ي .

ص ص ین ت فی و دسترسی و همه ی اینترنتی اینترنتی ر چه آن آن که آن د آن د آن آن آن ه دهد دهد می دهد می دهد می دهد.

به گفته‌ی راد تولید این گزارش بر کسب و کارهایی بود که در مدیریت زیرساخت فعالیت‌های می‌کردند اما در نهایت روی کسب‌وکارهای دیگر هم تأثیر می‌گذارند: این مشکل می‌پذیرد. سرویس آنلاین داشته باشد چه نمی‌تواند ثابت باشد.» در نهایت هدف، فیلترینگ و محدودسازی است که به روش‌های انجام انجام می‌شود: «بیشتر گزارش گزارش دست‌کاری است که روی شبکه داخلی انجام می‌شود و هدف اصلی همان فیلترینگ و محدود کردن دسترسی‌هاست. با آزمایش و خطاهایی روی پروتکل‌ها و IPها و پورت‌های مختلف انجام می‌دهند، عملاً باعث می‌شود که دسترسی‌ها روی شبکه‌های داخلی هم با مشکل مواجه شود. است به سر وری که در خارج از کشور دارند و می شوند و نمی توانند.»

گزارش ابر دراک با اشاره به این که شبکه های داخلی در هفته گذشته عدم پایداری و اختلالات بسیار زیادی به کار گرفته می شوند، ممکن است آزمایش کنند. مش ت تجربه فی در گذشته گذشته ی بر یج محد شبکه شبکه همر و به رسیدن به ز ری ری ری ری ری فی فی فی فی ه یج یج یج ب ب ب ب ب ب ب ب ب ب

مواردی که در گزارش ابردراک آمده است تحلیل وضعیتی است که کاربران، به‌خصوص کاربران فنی و مدیران شبکه با آن روبه‌رو هستند.

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا