مجله رویداد

زنگ خطر تکراری برای یک مرگ آرام

کاهش دما در بسیاری از نقاط کشور و بارش برف و یخبندان باعث می‌شود تا زنگ‌خطر گازگرفتگی یا همان مرگ درپی استفاده از لوازم غیراستاندارد گرمایش و گازسوز یا بی‌احتیاطی و بهره‌برداری غیراصولی از این وسایل به صدا دربیاید. ، اما احتمالاً خود را در معرس آن نمی‌دانند.

به گسارش مجله آنلاین،مسمومیت با گاز مونوکسید کربن هر ساله جان را گرفته و شماره را با علائم حین و بعد از آن روبه‌رو می‌کند. ، بالا رفتن در بدن، آسیب مداوم، تشنج در نهایت منجر به مرگ می شود.

آمارهایی که پزشکی قانونی در اختیار می‌دهد که در شش ماهه اول امسال، ۲۲۴ تن به دلیل گاز سمی کربن مونوکسید جان خود را از دست داده، آماری که در مقایسه با شش ماه اول سال گذشته، ۲۲.۴ درصد است. فز د بته در م 31 31 نفر بر ب ج ر ر ز ین دست د مقق مققق قب کمتر کمتر کمتر کمتر 2222 نفر نفر نفر نفر نفر 40. آن را مرتبط با دیرتر سرد شدن هوا نسبت به سال گذشته دانست.

م در م ا ج ۲۵۵ ثرت ب گ من ج که ختند ین د نفر نفر مرد است.

پروانه اسدی، یکی از مربیان داوطلب آتش‌نشانی تهران حدود 14 سال است که در افزایش سطح فرهنگ ایمنی و آگاه سازی از خطراتی که جانشان را تهدید می کند، با سازمان آتشنشانی همکاری تهران انجام می دهد. و سهل انگاری بیان می‌کند و درباره علائم اولیه این مخاطره می‌گوید: گاز گرفتگی معمولاً در فضای بسته اتفاق می‌افتد و در محیط باز احتمال رخ دادن آن بسیار کم است. بیشتر فض فض بسته خ خ ه ، ، مغ ک ک خ که بر گرم کردن پیک گ می کند ، ، بسته بسته ،.

چرا خاموش می شود؟

وی ادامه می دهد: علائم اولیه گاز گرفتگی سردرد، سرگیجه،حالت تهوع و خواب است. خ خ م گفته می .در شر گ می می و در بتد بتد من که دچ شده نمی دهد.

این مدیر سازمان آتش‌نشانی تهران تاکید می‌کند: اولین اقدام در صورت مواجهه با فردی که در خارج از آن فضا قرار می‌گیرد، می‌شود. همچنین به همزم ن دی مث مث آتش س س نگه دارد همچنین در ه ی ه گرم گرم نشت نشت.

اسدی با بیان اینکه برای خروج از گازهای گرفته شده بسیاری وجود دارد می‌گوید: حتما باید راه تهویه در محلی که از وسایل گرمایشی در آن استفاده می‌شود وجود داشته باشد. کرد.

وی ادامه می‌دهد: لوله‌های بخاری حتما باید گالوانیز باشد و باید از گرم بودن آن استفاده شود. و رنگ شعله به سمت نارنجی و رد متمایل می‌شود.

اشتباه‌های قدیمی عامل مسمومیت با مونوکسید کربن

اسدی دلیل مسموم با مونوکسید کربن را ناآگاهی یا سهل‌انگاری می‌داند و در این باره می‌گوید: زمانی که اطلاعات اصلی، آموزش صورت می‌گیرند اما شخص را برای بار دیگر دچار مسمومیت با مونوکسید کربن می‌شود. وسایل نیز جای خود را دارند اما سهل انگاری‌هایی را هم می‌توانیم داشته باشیم. گاز در آب حل می شود، در حالی که گاز در آب حل نمی شود.

کودک در خانه بازی می‌کند و برخورد توپش با لوله بخاری باعث جابه‌جا شدن آن می‌شود.

آتش‌نشانان داوطلب بازوی آموزشی آتش‌نشانی

این مربی سازمان آتش‌نشانی تهران درباره‌ی اینکه این مربیان در آگاهی از فعالیت‌ها، در موضوعاتی مانند خطر گاز مونوکسید کربن و… می‌گوید: سال‌هاست که برای وقوع حوادثی که در سطح شهر اتفاق می‌افتند، آتش‌نشانی به جذب مربیان می‌پردازد، می‌گویند. هر نهاد، ارگان یا سازمانی که درخواست ارائه این آموزش را داشته باشد، می‌شود. می ر و سعی می کنیم ب د د خ به آن ه ز ح دث ج کنیم یکی این ین ح ب هم ست.

اسدی هم می‌کند: بسیار خوب است که در این مطالب خاص وجود داشته باشد. می‌دهیم که به ساسمانی برویم آن‌جا آموزش ارائه می‌کند.

آمار یک ماه مسمومیت با مونوکسید کربن در اورژانس تهران

دکتر یحیی صالح طبری، رئیس مرکس اورژانس توران همچنین با توجه به فصل سرما، به ویژه در شهر تهران از روزهای آغاز شده و در صورتی که به خطر گازگرفتگی توجه شود، امکان روبه رو شدن با افزایش آمار وجود دارد می‌کند: از تاریخ چهارم ماه سال جاری تا ۱۱ آذرماه. ، 47 مورد ماموریت مرتبط با مسمومیت با گاز CO به اورژانس اطلاع داد که 13 مورد از آن به مراکز درمانی منتقل شدند. ، ۱۳ آبان تا ۲۰ آبان ۴۳ مورد و اس ۶ آبان تا ۱۳ آبان ۱۹ مورد مسمومیت با مونوکسید کربن به اورژانت اورژانت.

وی ادامه می‌دهد: البته این آمار در مدت زمان مشابه نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است که می‌توان آن را با شروع دیرتر فصل سرما نسبت به سال گذشته دانست. از ۲۷ آبان تا چهارم آذرماه نیز ۱۰۷ مورد مسمومیت با مونوکسید کربن اتفاق افتاد که ۳۲ مورد از آن مراکز درمانی منتقل شدند.

یک مسمویت آرام

مرکز تهران با بیان اینکه چه افرادی هستند که می‌توانند منشا بروز CO را تشخیص دهند، می‌افزاید: مسمیت با گاز مونوکسید یک مسمومیت آرام است. با سامانه 115 حال رفتند و در این شرایط نمی توانم به افراد کمک کنم.

وی می‌گوید: اگر کوچک‌ترین نشانه‌ای از وجود گاز مونوکسید را می‌توان مشاهده کرد، باید به آن شک و مکانی را ترک کند. ب مصد ن ر کنند.این نکته ت یه یه درم درم نب نب مح ز ز ل ل ل د.

میان چه واست؟

صالح طبری با بیان قدرت گاز مونوید کربن ۳۰۰ برابر است: برخی از افراد، سالمندان، بیماران، بیماران مبتلا به بیماری‌های کودکان و زنان باردار مشخص‌های واضحی از گازگرفتگی را می‌توان انجام داد.

رئیس مرکز اورژانس تهران می‌گوید: برخی از توصیه‌ها بارها تکرار می‌شوند، اما با توجه به اهمیت بیش‌تر آن‌ها باید چند بار تکرار شوند. ج ین ق خ منز منز، م ش بی آن هستیم.

متاسفم، متاسفم.

وی درباره علائم مسموم با CO ادامه می‌دهد: تهوع، استفراغ، سرگیجه، خواب، بی حالی، کاهش سطح هوشیاری و استفراغ از جمله مهم‌ترین علائم مسمومیت با گاز CO است و در برخی موارد از سطوح هوشیاری به قدری می‌یابد که بیمار سریع‌تر می‌شود. کُما رفته و یا دچار مرگ می شود.

وی با بیان اینکه مسمومیت با بخاری اولین و شایع‌ترین علت گاز گرفتگی است، می‌گوید: در مسمومیت با CO با استفاده از پیکنیک‌های گازی در خودرو در سال گذشته با آمار بالاتر رو به رو بودیم و همچنین مسمومیت با آبگرمکن نیز یکی دیگر از دلایل مرگ هموطنان است. در سال است.

شهر تهران همچنین در گفت‌وگو با مجله آنلاین به موضوع مهمی از گاز مونوکسید کربن هشدار داده و گفته بود: هر ساله با فرا رسیدن فصل سرما به دلیل عدم توجه به نکات ایمنی آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسید کربن با رشد نسبی همراه است که در آن گرم است. همین راستا سازمان آتش نشانی برنامه‌هایی را برای کاهش این خطر تهران در نظر گرفته است. برگسار.

وی بار دیگر نیز با تاکید بر لزوم توجه به هشدارهای ارائه شده در این خصوص ادامه می‌دهد: سردرد، ضعف جسمانی، سرجه و بی قراری، تهوع و استفراغ، خمیه کشیدن بیش ازحد، کاهش دید و حالت خواب شدید، کسلی، آسیب و ک قدرت عض ز یه یه در به شم.

علائم نزدیک به مرگ گاسگرفتگی چیست؟

سخنگ س ن آتش نش تهر تهر می می: کب دست ب نگشت نگشت پ پ پ این گ ز ز به شم یت فرد دهد دهد دچ دچ دچ ر ر ر ر ن ن ن ن ن ن ر. ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر

ملکی با بیان اینکه توجه به داغ بودن دودکش بهترین آزمایش برای تست سلامت دودکش است ادامه می دهد: اگر لوله دودکش بخاری سرد دلیل آن خارج از محصولات احتراق و گازهای سمی از دودکش است که در این صورت باید در عین حال رفع نقص، به طور معمول با بازکردن باشد. کرد.

به گفته ملکی سوخت ناقص یا عدم وجود هوای کافی، عدم نصب صحیح لوله بخاری یا دودکش، فنی دستگاه، گرفتگی دودکش به جسم خارجی، ترک خوردگی و شکستگی دودکش های سیمانی در ساختمان برخی از عوامل تولید و انتشار گاز منوکسید کربن هستند.

خواب

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان آتش و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکید می‌کند که نباید روزنه‌های ورود و خروج جریان هوا را متوقف کرد و به خصوص به هوای هوا در اتاق خواب باید توجه ویژه داشت. آشپسخانه برای گرم نگه داشتن محیط داخل خانه نیس خطرساست و باید اس آن خوداری کرد.

وی با اشاره به سرمای هوای هوا اظهار کرد: این روزها کشور شاهد کاهش دما در بسیاری از نقاط هستیم، نشان می دهد که در چنین مواردی از برخی افراد اقدام به روشن شدن گاز برای گرم کردن فضا می کنند، برخی از رانندگان نیز گاز پیک نیکی رادر کابین خودرو دارند. روشن می‌شود که این هم خطرناک است و نباید انجام شود. هوا در منازلی که وسایل گازسوز در آن روشن است، اشتباه بوده و باید محلی برای تهویه هوا ایجاد شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا