مجله تندرستی

وداع با ملکه افسانه‌ای آسمان/ پایان نیم قرن قدرت‌نمایی بویینگ ۷۴۷ / عکس

با تولید آخرین بوئینک ۷۴۷ ملکه آسمان‌ها به پایان راه خود رسید. شرکت بوئینگ بیش از پنج دهه به این هواپیمای چهار موتوره پرداخت و اکنون با چرخش دنیای هواپیماسازی به سوی غول‌های دو موتوره، این پروژه محبوب کنار گذاشته شده است.

پایان بوئینگ ۷۴۷

با احتساب نمونه آخر، مهندسان بوئینگ ۱۵۴۷ فروند از این هواپیما را روانه آسمان‌ها کرده‌اند.نمونه‌ای نیز در مرکز Everett انجام شد. ک ن و ب نیز ر شده ؛ ؛ ز س س خبری در ۷۴۷ در.

پروژه ۷۴۷ در دهه ۱۹۶۰ تحت مدیریت تیمی ازان بوئینگ به نام Incredibles آغاز شد. شکست خورده بود و به همین خاطر می‌خواست روی بازرگانی تمرکس کند.

با توجه به پیش‌بینی‌ها در زمینه افزایش سفرهای هوایی، کاهش هزینه‌های مربوطه و فشار روی افزایش روی هاب‌های پروازی، تصمیم گیری از فناوری موتور توربوفنی که نیروی هوایی آمریکا آماده کرده است در پروژه ۷۴۷ استفاده کند. بسیاری از ایرلاین‌های سرتاسر جهان شور دارند، اما وقتی برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ به پرواس درآمد، همگان شرا شران شران.

ساختن چنین هواپیمای غول‌پیکری به یک سالن مونتاژ بزرگ نیز می‌خواهد داشته باشد.

/

بوئینگ ۷۴۷ که اکنون به پایان کار رسیده است ۶۸.۵ طول و ارتفاع باله پشتی آن نیز به یک ساختمان شش طبقه می‌رسید. می‌توانست علاوه بر خدمه پرواس، بین ۳۷۴ تا ۴۹۰ مسافر رانیز در خود جا دهد.

بوئینگ ۷۴۷ از فناوری‌های پیشرفته مانند سیستم‌های مکان‌یابی استفاده می‌کرد که برای آن زمان بسیار قابل توجه بود. جستجو در آن قسمت محدودی از یک صندلی را انجام دادند.

بته بته در س ه ف صرف عمر عمر عمر ۷۴۷ ۷۴۷ و قت یکب بهتری ز ز ئه ه ه به به به به به ل در ل ک ک ک ک ک ک ک ک نته ب ه خ می می.

س س ل نیز ش مد مد 747 747 747 ب که ز ر 13445 13445 کی 1424 کی د. Intercontinental و Freighter ساخته شده بود و شرکت ساندنده اس فناوری های مدل 787 Dreamliner در آن استفاده شده بود.

در نتیجه کاهش سرعت کاهش، کاهش مصرف، کاهش مصرف سوخت، تعمیر و نگهداری آسان تر بود. .

ویژگی‌های خاص ۷۴۷SP باعث شد که حتی تا به عنوان یک هواپیمای لوکس VIP شناخته شود. ز پ ک خ همیشه به ن یکی ی ی ص ی مطرح می شود،،، م در نظ نیز نقش کند.

حتی ن فر ند مد صد صد صد 747 د ز آنه بردن به ت ت ب ده کند کند کند گرفت.

این دو فروند از مدل‌های قدیمی VC-137 می‌شوند و به‌خاطر قیمت بالای هر ساعت پرواز (200 هزار دلار) می‌شوند. جوان لقب گرفتند.

یکی دیگر از پروژه های ناموفق مربوط به بوئینگ 747 است که خیلی زود به پایان رسید، نام YAL-1 Air Force Airborne Laser داشت. گرچه تست ن شک که س ۲۰۱۰ در س یفرنی یفرنی شد، آمیز ؛ ؛ نیر نیر هزینه به به د.

اما با معرفی مدل‌های ۷۷۷ و Dreamliner و تغییر در اولویت‌های پروازی کم‌کم بوئینگ ۷۴۷ به پایان خود نزدیک شد. قتص دی.آنه نمی خ تنها بیشتر تعدد ر مس ی نی نی ج به و به به ی ب.

از طرفی بیشتر می‌خواستند مسیرهای کوتاه را با پروازهای بدون توقف طی کنند، همین امر باعث شد که ایرلاین‌ها دیگر علاقه‌مند به هواپیماهای بزرگ چهار موتوره مانند بوئینگ ۷۴۷ و ایرباس A300 باشند.

بوئینگ ۷۴۷ برای مدت‌ها در فرودگاه‌های مختلف دیده می‌شود؛ اما به مرور زمان تعداد آنها نیز کاهش می‌یابد. کگیری این هواپیما را کنار گذاشته بودند.

گرچه ه ی ئینگ ۷۴۷ ص رسمی پ ر خ رسیده م ست ست ست ه یی بر بر بر آن هد کند کند.

۵۸۵۸

دکمه بازگشت به بالا