مجله جامعهمجله کسب و کار

آموزش خرید شماره مجازی

با گذشت زمان و فعالیت  و آشنایی هر چه بیشتر کاربران در فضای مجازی، علی الخصوص استفاده ی روز افزون از شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، احساس نیاز به استفاده ی از شماره مجازی در بین کاربران اینترنت بیش از پیش احساس می شود. به طوریکه تقریبا می توان گفت اکثر کاربران در فضای مجازی در هر نقطه از دنیا که باشند، حداقل یک بار نسبت به دریافت و خرید شماره مجازی اقدام کرده اند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که استفاده ی از شماره مجازی به شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها محدود نمی شود و طیف گسترده ای از خدمات با شماره مجازی نیز انجام می شود. دلایل، مزایا و کاربردهای فراوانی در پس استفاده از شماره مجازی وجود دارد که منجر به اقنای کاربران برای خرید شماره مجازی می شود. در ادامه ی این مقاله قصد داریم برخی از کارکردها و ویژگی های این دست از شماره ها را معرفی کنیم.

خرید شماره مجازی آمریکا | خرید شماره مجازی ایران

شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی از نظر کاربرد، دقیقا همان شماره های معمولی است که در روزمره از آن ها استفاده می کنیم. تفاوت اصلی آن ها بستر ارائه ی خدمات این دسته از شماره ها با شماره های معمول است. این شماره ها در بستر اینترنت ارائه می شود در حالی که شماره های معمولی خدمات خود را از طریق دکل های مخابراتی ارائه می کنند. این شماره ها از نظر نوع کاربرد انواع مختلفی دارند که در اینجا به توضیح و معرفی امکانات یک نوع از آن ها از نوع یک بار مصرف آن هم برای دریافت پیامک های کد تایید می پردازیم.

دریافت رمز یک بار مصرف با اس ام اس

 اولین و مهم ترین انتظار و کارکردی که از شماره ی مجازی انتظار می رود دریافت پیامک یا اس ام اس رمز یکبار مصرف است. اگر کاربر حرفه ای اینترنت باشید حتما با این مفهوم آشنا هستید. اما به طور کلی رمز یک بار مصرف، برای افتتاح حساب کاربری در هر وب سایتی و در واقع برای نوعی احراز هویت و به مفهوم دقیق تر، تایید مالکیت شماره موبایلی که با آن اقدام به ثبت نام کریده اید در وب سایت مورد نظر ارسال می شود. این اتفاق(یعنی فرایند تایید و احراز اطلاعات) در برخی از سایت ها با ایمیل انجام می شود. اما برخی سایت ها به دلایل مختلف از جمله امنیت و دقت اطلاعات و با توجه به سیاست های ثبت نام کاربران از شماره موبایل استفاده می کنند.

محفوظ ماندن هویت شماره ی اصلی

ممکن است بنا به هر دلیلی از استفاده از شماره موبایل خود برای ثبت نام در وب سایتی( به عنوان مثال فیس بوک) امنتاع کنید. یکی از این دلایل می تواند محفوظ ماندن هویت موبایلی شما برای این شبکه ی اجتماعی باشد. یا اینکه قبلا با شماره ی اصلی خود حساب کاربری ساخته اید و برای ساخت حساب دوم نیاز به شماره ی جدید دارید. در عین حال خرید سیمکارت جدید برای شما مرقون به صرفه نیست. تنها راه حل پیش روی شما در این شرایط، استفاده و خرید شماره مجازی است.

دور زدن تحریم ها

حتما برای شما هم پیش آمده به هنگام ثبت نام در یک وب سایت، در بین همه ی کشورها نام کشور ایران را پیدا نکرده باشید. درست بعد از کشور عراق (iraq) نامی از کشورمان ایران پیدا نمی کنید. دلیل آن هم نیز واضح است. تحریم های شدید که حتی باعث شده یک کاربر ساده ی ایرانی از ثبت نام در یک سایت ساده محروم باشد. اینجاست که دسترسی داشتن به یک شماره مجازی به شما کمک می کند تا از سد این گونه از موانع و تحریم ها به سادگی و راحتی و فقط با چند کلیک ساده گذر کنید.

خرید شماره مجازی آمریکا

شماره های مجازی این امکان را به شما می دهند تا با پیش شماره ی هر کشوری که بخواهید شماره در اختیار داشته باشید. از کشورهای اسیایی گرفته تا امریکایی. طیف گسترده ای از پیش شماره های مختلف در اختیار شماست. از شماره مجازی چین تا شماره مجازی آمریکا. برخی از وب سایت ها برای تکمیل اطلاعات کاربری شما درخواست اطلاعات بیشتری از شما دارند. به راحتی با یک جست و جوی ساده با عباراتی همچون fake person generator می توانید یک پروفایل کاربری با هر هویتی از هر کشور که بخواهید داشته باشید. حتی آمریکا!

خرید شماره مجازی بر اساس اپلیکیشن

از دیگر ویژگی های شماره مجازی می توان به در دسترس بودن تفکیک شماره ها بر اساس نوع خدمات اشاره کرد. برای توضیح بیشتر باید گفت بر خلاف سبک قدیمی برخی از اپلیکیشن های شماره مجازی، این بار این شماره ها در نامبر ایزی با تفکیک نوع خدمات ارائه می شود. همچون وجود طیف گسترده ی پیش شماره ها، با تنوع بسیار زیاد از انواع خدمات ماتتد شماره مجازی تلگرام، شماره مجازی واتساپ، شکاره مجازی استیم، شماره مجازی اپل و خدمات بسیار دیگری که احتمالا نام آنها را نشنیده باشید و دلیل این تفکیک بر اساس خدمات این است که پیامک یک بار مصرف با احتمال موفقیت بیشتری برای شما ارسال شود.

شماره مجازی تلگرام

برای مثال به توضبح یکی از خدمات پر کاربرد شماره مجازی یعنی تلگرام می پردازیم. بدون شک تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان های فعال در میان کاربران ایران است. این محبوبیت به نقاط دیگر دنیا نیز سرایت کرده و کاربران تلگرام در کشورهای دیگر رشد کرده است. حتی با وجود تشدید فیلترینگ در ادامه ی اتفاقات و التهابات کشور، نه تنها کاربران تگرام ریزش نکرده اند بلکه امکانات و ویژگی های این پیام رسان پرکاربرد باعث شده حتی با وجود محدودیت های فراوان بر اینترنت اقبال مردم بیش از پیش به تلگرام رشد پیدا کند.

بررسی ها نشان می دهد که فقط در ماه اول منتهی به اعتراضات، یعنی مهر ماه، بیش از پنج میلیون کاربر ایرانی به نصب و استفاده ی از تلگرام روی آورند. در راستای این حجم از رشد استفاده از شماره مجازی برای مدیریت کانال های تلگرامی نیز رشد کرده است. در واقع در ابتدا یکی از پرکاربردترین مصارف شماره مجازی، ساخت اکانت های بیشتر برای پیام رسان های مختلف از جمله تلگرام است. دلایل استفاده از شماره مجازی در نلگرام متعدد است. به عنوان مثال می توان به مدیریت فروشگاه، مدیریت کانال ها، ممبر فیک و… اشاره کرد.

خرید شماره مجازی آمریکا | خرید شماره مجازی ایران

شماره مجازی برای اپل آیدی

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران دستگاه های اپل در ایران با آن مواجه هستند، تحریم بودن ایران و به سبب آن عدم توانایی ساخت اپل آیدی می باشد. همچون بسیاری دیگر از خدمات و وب سایت ها، کمپانی اپل ایران را تحریم کرده است. همانطور که می دانید برای استفاده از محصولات اپل از جمله آیفون نیاز به ساخت حساب کاربری این شرکت را دارید. در فرایند ساخت اپل آیدی علاوه بر اسم و آدرس دقیق، نیاز به یک شماره برای تایید حساب نیز دارید. شماره مجازی این امکان را به شما می دهد تا متناسب با پیش شماره ی کشور مورد نظر به هنگام ثبت نام،به عنوان مثال شماره مجازی آمریکا، فرایند ثبت نام راتکمیل کنید. البته فراموش نکنید که ورود دومرحله ای را با شماره مجازی فعال نکنید.

از کجا شماره مجازی بخریم؟

وب سایت ها و اپلیکیشن های متعددی برای دریافت شماره مجازی وجود دارند. معروف ترین سرویس های رایگان دریافت شماره مجازی، اپلیکیشن های textplus   و textnow و nextplus بودند که متاسفانه به دلیل تحریم ها از دسترس کاربران ایرانی خارج شده اند. جایگزین مناسب و ارزان قیمت برای این سرویس ها خرید شماره مجازی از نامبر ایزی است. مزایای خرید شماره مجازی از نامبر ایزی به تدریج و تفصیل در بالا مطرح شد. فقط با چند کلیک ساده می توانید کد یک بار مصرف اس ام اس شده را دریافت کنید.

دکمه بازگشت به بالا